Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kimyasal Testler

Kimyasal Testler

Temizlik ürünleri sadece konutlarda değil, okulda, alıveriş merkezlerinde, ofislerde ve daha bir çok yerde insanların günlük yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. Mikropları ve diğer kirleticileri güvenli ve etkili bir şekilde bertaraf etmekte, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemekte ve toz ve küf gibi alerjenleri kontrol ederek insanların sağlıklı kalmalarına yardımcı olmaktadır. Çamaşır deterjanları, ağartıcılar, bulaşık yıkama ürünleri ve diğer temizlik ürünlerinde kullanılan kimyasal maddeler, temizlik verimliliğini artırmaya ve yaşam alanlarını temizlemeye ve daha hijyenik hale getirmeye destek olmaktadır.

Kimyasal Testler

Çamaşır deterjanı gibi temizlik ürünlerinin formüllerinde bulunan kimyasal maddeler, bu ürünlerin sıcak suda olduğu gibi soğuk suda da performans göstermesini ve tüketiciler için para ve enerji tasarrufu sağlayan önemli bir faktördür. Ayrıca kimyasallar ile mümkün kılınan yüksek konsantre sıvı çamaşır formülasyonları, daha az ambalaj malzemesi gerektirmekte ve daha az atık üretmektedir.

Antibakteriyel temizleyiciler içeren temizlik ürünleri sadece kirleri yok etmekle kalmamakta, aynı zamanda çeşitli hastalıklara neden olan olabilecek mikropları da öldürmektedir. Örneğin klorlu temizlik ürünleri, mevsimsel grip salgınlarına ve gıda kaynaklı hastalık ataklarına karşı koruma sağlamaktadır. Kreşler, hastaneler, restoranlar ve benzeri tesisleri ve çevreyi mikropsuz tutmak için, klor bazlı temizleyicilerin dezenfektan özelliklerine güvenilmektedir.

Solventler (temizleme çözücüleri) aynı zamanda yaygın temizlik ürünleridir. Örneğin glikol eterler, ağır temizlik işleri ve zemin ve diğer sert yüzey temizleme formülasyonlarının aktif bir bileşeni olarak oldukça etkilidir. Bu çözücüler iyi su uyumluluğuna, gres ve yağlar için yüksek çözünürlüğe ve iyi biyolojik olarak parçalanabilirliğe sahiptir.

Üretici firmalar, temizlik ürünlerinde bulunan kimyasallar hakkında her zamankinden daha fazla bilgi vermektedir. Yürürlükte olan yasal düzenlemeler gereğince, temizlik ürünlerinde kullanılan kimyasal bileşenlere ilişkin insan ve çevre güvenliği verilerini firmalar açıklamak zorundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, temizlik ürünleri test hizmetleri kapsamında, kimyasal test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.