Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kimyasal Analitik Testler

Kimyasal Analitik Testler

Otomotiv orijinal ekipman üreticileri, tedarik zinciri boyunca en yüksek kalitede bileşenler talep etmektedir. Her otomotiv malzemesi ve bileşeni detaylı testlerden geçirilmeli ve en yüksek sektör ve yasal gereklilikleri karşılamalıdır. Yetkili kuruluşlar, üretici ve tedarikçi firmalar çok çeşitli otomotiv orijinal ekipman test spesifikasyonlarına ve ulusal ve uluslararası standartlara karşı bağımsız ve tarafsız birşekilde garantili test hizmetleri sunmaktadır.

Kimyasal Analitik Testler

Kimyasal açıdan otomotiv orijinal ekipman üreticileri, çevre veya sağlık üzerinde etkisi olabilecek istenmeyen bileşenlerin kullanımını kontrol etmeyi amaçlayan ayrıntılı test ve analiz sonuçlarına güvenmektedir. Motorlu araçların iç mekanlarında kullanılan malzemelerin, sınırlı veya zararlı maddelerin varlığı açısından test ve analizleri yapılmak ve sonuçları değerlendirilmektedir.

Malzeme bileşimi, bir malzemenin kullanım amacı, işlenebilirliği, dayanıklılığı ve stabilitesi için kritik öneme sahiptir. Ürünler çeşitlendikçe, yeni alaşımlar, kaplamalar, polimerler ve lif takviyeli kompozitler de dahil olmak üzere yeni çıkan malzemelerde artış olmaktadır. Üretici firmalar her zaman daha çeşitli, son kullanımları karşılamak üzere tasarlanmış daha hafif, daha güçlü ve daha fazla ısı, kimyasal ve maruz kalmaya dayanıklı alaşımlar ve malzemeler geliştirmektedir. Bu malzemeler bugünün koşullarında yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş özellikte olmaktadır. Ancak her durumda kompozisyon ve malzeme özelliklerini tanımlamak ve kontrol etmek için testler yapılması gerekmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlarda kromatografi, kalitatif analiz, gravimetrik analiz, niceliksel kimyasal analiz ve diğer birçok organik kimyasal test gibi analitik yöntemler uygulanmaktadır. Aynı zamanda sıkı bir kalite sistemi, hammaddeden bitmiş ürüne kadar kimyasal bileşimi doğrulamak için kimyasal analizler içermektedir. Bu şekilde ihtiyaçları karşılayacak güvenli ve yüksek kaliteli bir üretim sağlanmaktadır. Kimyasal analizler, metaller, polimerler, seramikler, proses çözeltileri ve kaplamalar üzerinde çok çeşitli analitik hizmetler içermektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, otomotiv test hizmetleri kapsamında, kimyasal analitik test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.