Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ISO Tip Onay Testleri

ISO Tip Onay Testleri

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO, International Organization for Standardization), 1947 yılında kurulmuştur ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu’nun (IEC, International Electrotechnical Commission) çalışma alanına giren elektrik ve elektronik mühendisliği dışında, her türlü teknik ve teknik olmayan alanlarda standartlar yayınlamaktadır.

ISO Tip Onay Testleri

Dünyanın en büyük standart kuruluşu olan ISO, çalışmalarında, kamu ve özel sektör arasında bir köprü oluşturmaktadır. Üye olan kurumların çoğu, ülkelerinde resmi bir kuruluştur. ISO, hem iş gereksinimlerini hem de toplumun ihtiyaçlarını karşılayan çözümler üretmektedir.

ISO aslında bir belgelendirme kuruluşu değildir. ISO tarafından yayınlanan yönetim sistemlerini ve ürün ve hizmet standartlarını denetleme ve belgelendirme görevini yerine getiren kuruluşlar, ayrı akredite ve yetkili kuruluşlardır. Yetkili kuruluşlar ayrı bir standart olan ISO / IEC TS 17021 standardına göre akredite edilmektedir.

Bugün ISO belgendirme son derece popülerdir. 170’den fazla ülkede 1 milyondan fazla firma, ISO 9001 belgesine sahiptir.

ISO tip onayı, bir ürünün tasarımının, verilen ve kabul edilmiş bir ISO standardı ile uyumlu olduğunu göstermektedir. Tip onayı, ürün hakkında insanların güvenini arttırmak ve ürünün incelenmesi sürecinde yerli ve uluslararası standartlar, kriterler ve yöntemlere uygun olmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir belgelendirme işlemidir. Bu değerlendirme, tasarım doğrulama, prototip testi ve üretim süreçlerinin değerlendirilmesini kapsamaktadır.

Tip onayı ile ürünün tasarımcısı veya üreticisi, ürünlerin uluslararası pazarda kabul edilirliğini yükseltmekte, ürününü değişen gereksinimlere kolayca adapte etmekte, son kullanıcıya güvenlirlik ve kalite güvencesi kazandırmakta, ürünün marka değerini ve ürün kalitesi algısını yükseltmekte ve işletmeyi dünyanın her yerinde tanınır hale getirmektedir. Bir işletme, bir ürünü seri halde üretmek istiyorsa, o ürün için tip onayı başvurusunda bulunması önemlidir.

Kuruluşumuz tarafından, tip onay testleri kapsamında ISO tip onay testleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.