Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kimyasal Testler - Yoğunluk

Kimyasal Testler - Yoğunluk

Birçok kozmetik ürün tüketicisi, kullanımda duyuları memnun eden ve tercihen fonksiyonel performanstan ödün vermeden yeni, ilginç ve hoş dokulara sahip yeni ürünler talep etmektedir. Mevcut kozmetik bileşimlerin çoğu genelde alternatif olarak akışkan veya ağır ve kalın olan çözeltiler, macunlar, aerosoller, köpükler, jeller ve kremler gibi formlarda sunulmaktadır.

Kimyasal Testler - Yoğunluk

Esas olarak yoğunluk, sıvılar veya yarı katılar durumunda bir kozmetiğin bileşiğine havanın dahil olduğunu veya içeriğindeki uçucu bileşenlerin kaybını ifade etmektedir.

Bir tüketiciye sunulan binlerce kozmetik ürünün özelliklerini değerlendirmek için birçok kriterler kullanılmaktadır. Bu kriterler ürün geliştirme ve iyileştirmeyi etkileyen kriterlerdir. Bu ise kullanılan hammaddelerin özelliklerine, gerekli oranlara, bitmiş ürünün kapta, depoda ve kullanım sırasında nasıl göründüğüne ve nasıl davrandığına bağlıdır Yoğunluk, kırılma indisi ve konsantrasyon gibi parametrelerin ölçülmesi ve akış davranışının karakterizasyonu, ürünleri değerlendirmek, optimize etmek ve değiştirmek için ve ayrıca kalite kontrollerinde kullanılacak değerler sağlamaktadır.

Kozmetik üretiminde, örneğin parfüm, esans ve aroma üretiminde, harmanlanmış ya da seyreltilmiş yağların belirlenen yoğunluklara göre ve müşteri taleplerine göre kontrol edilmesi için yoğunluk ölçümleri yapılmaktadır. Hammaddeler, alkol, şeker, katı madde yüzdesi ve başka parametrelerin yanı sıra yoğunluk bakımından da kontrol edilmektedir. Bitmiş ürünlerin standardizasyonu bakımından özgül ağırlık tespitinin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Yoğunluk ölçümünde kullanılan cihazların kozmetik sektörü dışında kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir: gıda sektöründe alkollü içeceklerde yoğunluk tespiti, üniversitelerin araştırma laboratuvarları, kimya sektöründe kimyasal numune analizleri, ilaç sektöründe hammadde analizleri, petrol sektöründe petrokimyasal numune ölçümleri, tarım sektöründe gübre ve tarım kimyasal ölçümleri ve nihayet kozmetik sektöründe esans ölçümleri.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kozmetik test hizmetleri kapsamında, kimyasal testler arasında yoğunluk test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.