Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kimyasal Testler - Uçucu Çözücü Kalıntıları

Kimyasal Testler - Uçucu Çözücü Kalıntıları

Organik uçucu safsızlıklar, ilaç maddelerinin sentezi sırasında, ilaç formülasyonlarının üretiminde ve kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan çözücülerdir. Bu çözücülerin ve uçucuların tanımlanması ve analizi çok önemlidir. Çünkü duruma göre bunlar kullanın kişi için toksik olabilir veya kozmetik ürünün etkinliğini düşürebilir.

Kimyasal Testler - Uçucu Çözücü Kalıntıları

Kozmetik ürünlerde uçucu organik bileşiklerin çoklu karışımının hızlı bir şekilde belirlenmesi için bir gaz kromatografisi yöntemi geliştirilmiştir.

İnsan cildi, genelde insan kokusu denilen bileşiklerin bir karışımını üreten sabit bir uçucu organik bileşik kaynağıdır. İnsan cildi tarafından yayılan bu uçucu bileşenlerin kokmsunu gidermek üzere kokulu ürünlerin tasarımı ve geliştirilmesi gerekmiştir. Uçucu cilt emisyonlarının tetkik edilmesi yüksek derecede analitik duyarlılık gerektirmektedir. Çevresel faktörler ve kişisel alışkanlıklar, fiziksel aktivite düzeyi, kişisel hijyen ve kozmetik veya koku kullanımı dahil olmak üzere kişilerin uçucu organik bileşik profili üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Vücut kokusunu modüle etmek için kokuların kullanımı çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır ve giderek büyümüştür. 2016 yılında, küresel parfüm pazarının 40 milyar dolar civarında olduğu sanılmaktadır.

İnsan cildi uçucu profillerinin bir koku ile modülasyonunun anlaşılması, yeni kozmetik ürünlerin tasarımında, geliştirilmesinde ve üretilmesinde çok önemli olmaktadır. Bu çalışmalarda uygulanan gaz kromatografisi gibi analitik karakterizasyon yöntemleri, ürün geliştirme ve etkinlik testleri sırasında önemli olan objektif koku ölçümleri sağlamaktadır.

Uçucu çözücü kalıntıları, ya da uçucu organik bileşikler, tüm doğal ve sentetik malzemelerde bulunmaktadır. Sadece yapısal olarak sıvı ve katı formlarda değil, aynı zamanda buhar formunda da bulunabilir. Bu bakımdan koku maruziyetini analiz etmek için insan maruziyet seviyelerini biyolojik olarak izlemek gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kozmetik test hizmetleri kapsamında, kimyasal testler arasında uçucu çözücü kalıntıları test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.