Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

GSV Güvenlik Denetimleri

GSV Güvenlik Denetimleri

GSV kısaltması, global güvenlik doğrulaması anlamına gelen Global Security Verification ifadesinden türetilmiştir. GSV, global güvenlik doğrulaması, bir yandan ithalatçı firmaların bir yandan da tedarikçi firmaların, uluslararası güvenlik gereksinimlerine göre güvenlik ölçümlerini değerlendirmelerine yardımcı olan bir güvenlik programıdır. Bu program, terörizme karşı gümrük ticaret ortakları (C-TPAT), korumadaki ortaklar (PIP)  ve yetkili ekonomik operatör (AEO) gibi birbirinden ayrı geliştirilmiş farklı güvenlik programlarını kapsamaktadır.

GSV Güvenlik Denetimleri

Tarafsız ve bağımsız hizmet veren akredite kuruluşlar tarafından dünya genelinde global güvenlik doğrulaması denetimleri gerçekleştirilmekte ve belgelendirilmektedir. Bu hizmetlerin otomotiv sektörü için de temel faydası, ithalatçı ve tedarikçi firmaların ortak bir endüstri platformu ve işbirliğinden yararlanmalarıdır. Tüm tedarik zinciri üzerindeki firmalar, risk azaltma ve daha bilinçli karar vermeyi sağlayan etkili veri toplama, analiz ve raporlama yeteneklerinden faydalanmaktadır. Bu denetimler, tedarikçi firmaların doğrulama raporlarını, çeşitli ithalatçı firmalar ile paylaşmalarını sağlamakta ve denetim yorgunluğunu azaltmaktadır. Aynı zamanda tedarikçi firmaların, sürekli iyileştirmeye yönelik kaynakları önceliklendirmelerine olanak tanımaktadır.

Global güvenlik doğrulama programı, dünya genelinde tedarik zincirlerinin güvenliğini doğrulamak ve verimliliğini artırmak için önemli bir araçtır. Dünya genelinde binlerce tedarikçi firma bu programa katılmış ve bugüne kadar binlerce değerlendirme tamamlanmıştır. Bu programın tedarikçi firmalara sağladığı faydaların başında, para ve zamandan tasarruf, iş kesintilerinin en aza indirlmesi, firma itibarının yükselmesi ve verimliliğin artması gelmektedir.

Global güvenlik doğrulama programının misyonu, tüm tedarikçi firmalar için daha fazla güvence, risk kontrolü, verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayan, küresel bir güvenlik doğrulama sürecinin geliştirilmesini temin etmek sağlamak ve bu yoldan uluslararası tedarikçi ve ithalatçı firmalar ile işbirliğini geliştirmektir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, otomotiv test hizmetleri kapsamında, GSV güvenlik denetim hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.