Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Performans Testleri

Performans Testleri

Temizlik ürünleri için tasarlanmış performans testi spesifikasyonları, güvenilir temizlik ürünleri kriterlerini karşılayan ürünleri belirlemek için minimum gereksinimleri açıklamaktadır. Bu performans testleri, genel amaçlı temizleyiciler, tuvalet temizleyicileri, halı temizleyicileri, yer bakım ürünleri, cam temizleyicileri, çamaşır deterjanları, deniz temizleme ürünleri ve drenaj temizleyicileri gibi geniş bir yelpazede üretilen temizlik ürünlerini kapsamaktadır.

Performans Testleri

Üretici firmalar, ürünlerinin etkili bir şekilde performans gösterdiğini kanıtlamak ve bunun için uygun test sonuçlarını tüketicilere sunmak ihtiyacını duymaktadır. Performans test yöntemleri arasında, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) ve Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) başta olmak üzere, standart geliştirilen diğer kuruluşlar tarafından tasarlanan test yöntemleri bulunmaktadır. Üretici firmalar, performans testleri için, numune ile birlikte laboratuvara, tam ürün formülasyon bilgilerini, ürünün amaçlanan işlevini ve nihai kullanım amacını, mevcut olduğunda bileşenlerin ayrıntılı bilgilerini, bitmiş ürünün pH değerini, konsantrasyonları, beklenen yıllık üretim hacmini ve çevresel etkileri sunmak zorundadır. Bütün bu sayılan veriler, ürün performans verileri olarak adlandırılmaktadır.

Deterjan ve temizlik ürünlerinin kalitesi söz konusu olduğunda, performans ön plandadır. Temizlik maddeleri mükemmel temizlik sağlamakta mıdır? Gelişmiş laboratuvar testlerinde, ürünlerin performansı sadece temizlik etkileri itibariyle değil, aynı zamanda birincil ve ikincil yıkama etkileri ve diğer önemli kalite kriterleri açısından da değerlendirilmektedir. Bu çalışmalar genelde karşılaştırmalı temizlik maddeleri testleri şeklinde, yani tanımlanan özelliklere göre test edilen objektif performans karşılaştırmaları şeklinde yapılmaktadır. Temizlik ürünleri en az bir referans ürüne karşı test edilmektedir. Bu yapılırken de mevcut yasal düzenlemeler ve uluslararası standartlar kullanılmaktadır. Temizlik ürünlerinin performans testleri sayesinde tüketiciler, perakendeciler ve üretici firmalar şeffaflık elde etmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, temizlik ürünleri test hizmetleri kapsamında, performans test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.