Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Solunum Cihazı Testleri

Solunum cihazları, kullanan kişiyi, havada bulunan duman, buhar, gaz, toz ve mikroorganizmalar gibi partikül maddeler dahil olmak üzere tehlikeli havayı solumaktan korumak için tasarlanan cihazlardır. Özellikle pandemi dönemlerinde hastane ve sağlık hizmeti veren kuruluşların, enfeksiyonla mücadelede iki kritik araç olan solunum cihazı ve ventilatör kullanımı artmaktadır. Hem solunum cihazları hem de vantilatörler, bir şekilde solunumu rahatlatan tıbbi ekipmanlardır. Başta ikisi de sadece yüz maskesi olarak algılansa bile bu iki ekipman birbirinden farklıdır.

Solunum Cihazı Testleri

Solunum cihazı (respirator), zararlı maddelerin solunmasını önlemek için ağza ve buruna takılan, genellikle gazlı bezden oluşan maske benzeri bir ekipmandır. Sağlık çalışanları, insanlara ve hastalara yardım ederken enfekte olmamak için, nefes alırken virüs parçacıklarını filtrelemek için solunum cihazları kullanmaktadır. Sağlık uzmanları, bu durumda mutlaka N95 solunum maskeleri kullanılmasını önermektedir. Bu tip solunum maskeleri, normal tıbbi veya cerrahi maskelere göre burun ve ağız çevresine daha sıkı oturmaktadır. Maskeler, birer kişisel koruyucu ekipmandır. Sağlık çalışanları virüslerden korunmak için bu maskeler ile gözlük, eldiven ve önlük gibi başka kişisel koruyucu ekipmanlar da kullanmaktadır.

Ventilatör ise, tıbbi bağlamda, hastanın nefes almasına yardımcı olan bir makinadır. Bu makina, akciğerlere oksijen pompalamakta ve bir tüp aracılığı ile dönen karbondioksiti gidermektedir. Bu tüpün bir kişinin soluk borusuna yerleştirilmesine entübasyon denmektedir. Örneğin COVID-19 bir solunum hastalığıdır ve akciğer iltihabına yol açmaktadır. Bu durum hastaların nefes almasını güçleştirmektedir. Bu hastaların tedavisine yardımcı olmak için ventilatörlere ihtiyaç bulunmaktadır.

Kısaca hastaların nefes almasına yardımcı olan makinalara ventilatör denmektedir. Sağlık çalışanlarının taktığı koruyucu maskelere ise ssolunum cihazı denmektedir.

Solunum cihazları esas olarak iki tip olmaktadır: hava temizleyici maskeler ve hava beslemeli maskeler. Hava temizleyici maskeler, havadaki kirleticileri temizlemektedir. Örneğin partikül maskeleri ve gaz maskeleri gibi. Hava beslemeli maskeler ise kullanan kişiye temiz hava kaynağı sağlamaktadır.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, solunum cihazı test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.