Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Tarım Ürünleri

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Tarım Ürünleri

Bitkisel ve hayvansal ürünler üretiminin yanı sıra, bu ürünlerin işlenmesi, taşınması ve saklanması, aynı zamanda ormancılık ve balıkçılık faaliyetleri tarım sektörünün ana faaliyet alanlarıdır. Bugün için tarım sektörü, toplam nüfusun yüzde 35’ini, ulusal gelirin yüzde 15’ini ve istihdamın yüzde 45’ini teşkil etmektedir. Tarım sektörü, toplumun zorunlu gıda maddeleri ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde girdisi sağlaması ve ihracata ve ulusal gelire büyük katkılar sağlaması açısından önemlidir.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Tarım Ürünleri

Ülkemizin tarımsal potansiyelinin değerlendirilmesinde gıda sektörünün rolü çok büyüktür. Gıda teknolojisinde yaşanan olumlu gelişmeler ile tarım sektöründe ihracata yönelik üretim oluşturulmakta ve ülkemizi uluslararası piyasalarda rekabet edebilir konuma çıkarmaktadır.

Tarım ürünleri işletmeleri ağırlıklı olarak sebze ve meyva işleme sanayi, şeker mamulleri sanayi, hububat ve unlu mamuller sanayi, bitkisel yağlar ve margarin sanayi, tütün ürünleri sanayi ve içecek sanayi gibi alt sektörlerde faaliyet göstermektedir. Hayvansal ürün işletmeleri ise genel olarak mezbaha ürünleri sanayi, kanatlı eti ve yumurta ürünleri sanayi, süt ve süt ürünleri sanayi ve su ürünleri işletmeleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

Ülkemiz, elverişli iklim ve coğrafi koşulları, geniş ekilebilir alanları ve bol su kaynakları ile tarım ve gıda alanında dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Sektördeki yatırımları teşvik etmek amacı ile, potansiyel tarım ve gıda yatırımcılarına çeşitli teşvikler sunulmaktadır. İşletmeler, meyva ve sebze işleme, hayvan yemi, besicilik, kümes hayvancılığı, süt ürünleri ve soğuk zincir dağıtımı, seracılık, sulama ve gübreleme gibi alanlarda önemli yatırım fırsatlarına sahiptir.

Ülkemiz, 2023 yılında tarım sektöründe dünya genelinde en büyük beş üretici ülke arasında olmayı hedeflemiştir.

Kuruluşumuz, ticari ürünler ve tarım sektöründe faaliyet gösteren bütün işletmelere, yüksek verimlilik elde etmeleri ve faaliyetleri ile ilgili riskleri değerlendirmeleri için destek olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.