Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Petrol ve Petrokimya

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Petrol ve Petrokimya

Petrol ürünleri ile birlikte plastik, gübre, ambalaj, giysi, tıbbi ekipman, deterjan veya lastik gibi petrokimya ürünleri, artık modern toplumların ayrılmaz bir parçasıdır. Günlük yaşamda kullanılan birçok ürüne ilave olarak, rüzgar türbini kanatları, güneş enerjisi panelleri, bataryalar, elektrikli araç parçaları ve binalar için ısı yalıtım sistemleri gibi modern enerji sisteminin birçok alanında petrokimya ürünleri bulunmaktadır.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Petrol ve Petrokimya

Petrol ve doğal gazdan elde edilen kimyasallar, hammaddelerin yaklaşık yüzde 90’ını oluşturmaktadır. Kalan kısım ise kömür ve biyokütleden gelmektedir. Petrokimya sektöründe enerji tüketiminin hemen hemen yarısı hammadde olarak kullanılan yakıtlardan oluşmaktadır.

Büyüyen küresel ekonomi, yaşanan nüfus artışı ve sürekli gelişen teknolojinin neticesi olarak, petrokimya ürünleri gittikçe daha fazla talep görmektedir. Gerçi özellikle Avrupa ülkelerinde ve Japonya’da tek kullanımlık plastik malzemelerin azaltılması yönünde çabalar olsa da, plastik kullanımı hala artarak sürmektedir. Çünkü petrokimyasal ürünler için alternatif bulmakta gerçekten güçlük yaşanmaktadır.

Petrokimya ürünleri iklim, hava kalitesi ve su kirliliği gibi problemlere neden olmaktadır. Petrokimyasal ürünler, çeşitli kesimlerde artan sayıda uygulama, sürdürülebilir bir enerji sistemi için kritik olan temiz teknolojiler dahil olmak üzere topluma önemli faydalar sağlar. Ancak, bu ürünlerin üretimi, kullanımı ve yok edilmesi, ele alınması gereken çeşitli sürdürülebilirlik sorunlarına yol açmaktadır. Plastik geri dönüşümü ve yeniden kullanımından elde edilen tasarruflar ile 2050 yılına kadar sağlanan toplam karbondioksit emisyonu tasarrufu, bugün kimyasal sektörün yıllık emisyonlarının emen hemen yarısı kadardır. Bugün uygulanmasına çalışılan ve kimya sektörü için ulaşılabilir bir hedef oluşturan temiz teknoloji senaryosunda, çevresel etkiler oldukça düşürülmektedir.

Kuruluşumuz, ticari ürünler ve tarım sektöründe faaliyet gösteren bütün işletmelere, yüksek verimlilik elde etmeleri ve faaliyetleri ile ilgili riskleri değerlendirmeleri için destek olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.