Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Metal ve Mineraller

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Metal ve Mineraller

Madencilik sektörü ülkemizin gelişmiş sanayi kollarından biridir. Dünyadaki bütün ülkeler arasında ülkemiz, maden çeşitliliği bakımından 10. sırada, toplam maden üretim değeri olarak ise 28. sırada bulunmaktadır. Dünyada endüstriyel hammadde rezervlerinin yüzde 3’e yakını, mermer rezervlerinin yüzde 33’ü, kömür rezervlerinin yüzde 1’i, jeotermal potansiyelinin hemen hemen 1’i ve metalik maden rezervlerinin binde 4’ü ülkemizde bulunmaktadır. Ülkemizin zengin olduğu başlıca maden, dünya rezervlerinin yüzde 72’sini oluşturan bor mineralleridir.

Ticari Ürünler ve Tarım Sektörü - Metal ve Mineraller

Madencilik ihracatının yüzde 50’sini mermer ve doğal taş oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra bakır, krom, feldspat ve bor, ihracat rakamları içinde önemli bir kısmı oluşturmaktadır. Ülkemizin mermer rezervi, dünya mermer potansiyelinin yüzde 40’ıdır. Bu rakam, dünya tüketimini 80 yıl karşılayacak bir seviyedir. Ülkemizde 120’nin üzerinde farklı renk ve desenlerde mermer rezervi bulunmaktadır.

Kuruluşumuz laboratuvarlarında endüstriyel ve tüketici ürünlerin üretiminde kullanılan metal ve minerallerin birçoğunun test ve analizleri gerçekleştirilmektedir. Bu metal ve mineraller, çelik ve alüminyum hammaddelerinden kömür, demir dışı metaller, altın, gümüş ve platine kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

İşletmelerin arama ve işleme faaliyetlerine destek olmak üzere kuruluşumuz, uygun kaynakların tanımlaması ve üretim sırasında verimliliğin optimize edilmesi gibi bir dizi hizmet vermektedir. Bu hizmetler aynı zamanda maden ve mineral üretiminin kalite ve miktarının doğrulanmasını da kapsamaktadır.

Madencilik alanında faaliyet sürdüren işletmeler, rekabetçi ve yüksek standartlarda üretim yapmak ve varlıklarını korumak zorundadır. Ülkemizin yer altı zenginliklerini hızlı ve en verimli bir şekilde keşfetmek ve ülke ekonomisine kazandırmak amacı ile çaba göstermektedir.

Kuruluşumuz, ticari ürünler ve tarım sektöründe faaliyet gösteren bütün işletmelere, yüksek verimlilik elde etmeleri ve faaliyetleri ile ilgili riskleri değerlendirmeleri için destek olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.