Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Denizcilik Sektörü - Offshore

Denizcilik Sektörü - Offshore

Offshow ifadesi, herhangi bir ülkede faaliyet gösteren ancak asıl merkezi o ülkenin dışında bulunan denizaşırı bir işletmenin faaliyetlerini tanımlamaktadır. İşletme, faaliyette bulunduğu ülkede kendi ülkesinin yasal düzenlemelerine bağlı değildir. Aynı zamanda faaliyette bulunduğu yabancı ülkenin de yasal düzenlemelerine tabi değildir.

Denizcilik Sektörü - Offshore

Kelime anlamı olarak offshow ifadesi, kıyıdan uzak anlamına gelmektedir. Ekonomide ise kaba bir ifade ile vergiden uzak demektir. Çünkü vergilerin yüksek olduğu ülkelerde faaliyet gösteren işletmeler, bu vergiden kaçınmak için ticari faaliyetlerini o ülkenin dışında sürdürmektedir. Bu işletmelere offshore şirket adı verilmektedir. Bu şirketler esas olarak Panama, Bahreyn, Virjin Adaları ve Şeyseller gibi verginin hiç olmadığı ülkelerde kurulmaktadır. Bu ülkeler vergisiz bölgeler oluşturmakta ve işletmelerin yaptığı çeşitli ödemelerden gelir elde etmektedir. Bu ülkeler vergi cenneti olarak da tanımlanmaktadır ve bu işten büyük paralar kazanmaktadır. Bu arada bu ülkeler, bilgilerin gizli tutulmasına çok önem vermektedir. Offshore şirketler tamamen yasaldır ve uluslararası kabul görmektedir.

Kuruluşumuz tarafından verilen offshore denizcilik hizmetleri, ulusal ve uluslararası petrol şirketleri, kilit kararlar almak zorunda kalan işletmeler ve endüstri eko-sistemi genelinde faaliyet gösteren tüm kuruluşlar için çok değerli fırsatları kapsamaktadır. Kuruluşumuz, küresel boyutta deniz petrol ve gaz işletmelerine, sürdürülebilir ve verimli olacak bir gelecek planlamaları için imkan yaratmaktadır. Bu hizmetlerin odak noktasını, ekipman dağıtımından operasyonlara, proje yönetiminden malzemelere ve son olarak değer zinciri boyunca müşteriye kadar uzanan lojistik destek teşkil etmektedir.

Yenilikçi tasarımlar ve teknolojiler desteklenmekte, sürdürülebilir ve çevre dostu enerji sağlama ihtiyacında olan işletmelere yenilikçi ve uygun maliyetli çözümler sunulmakta, açık deniz işletmelerine teknik uzmanlık ve esnek çözümler getirilmekte ve insanların ve çevrenin güvenliği esas alınmaktadır.

Offshore sektörü işletmeleri için, maliyetlerin azaltılması ve varlıkların kullanılabilirliğinin arttırılması öncelikli ihtiyaçlardır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.