Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Dokuma Fabrikası Yeterlilik Programı (MQP)

Dokuma Fabrikası Yeterlilik Programı (MQP)

Büyük tüketici pazarlarında, tekstil ve konfeksiyon ürünleri için gittikçe daha sıkı yasal düzenlemeler ve kısıtlamalar getirilmekte veya önerilmektedir. Belli bir pazara açılabilmek için, ürünlerin ulusal yasalara ve düzenlemelere uygun olması gerekmektedir. Bugün dünya genelinde yürürlükte olan birçok düzenleme bulunmaktadır.

Dokuma Fabrikası Yeterlilik Programı (MQP)

Alıcısına gönderilen ürünlerin geri çevrilmesi en istenmedik durumdur. Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen profesyonel test ve analizler ile, işletmelerin tekstil ve konfeksiyon tedarik zinciri ile ilgili finansal, operasyonel ve çevresel riskleri en aza indirilmekte ve bunlardan kaçınmalarına yardımcı olunmaktadır. Test ve analizler ile işletmelerin markaları korunmakta ve tüketicilerin güven kazanmaları sağlanmaktadır.

Dünya daha fazla standartlaşmaktadır. İşletmeler ürünlerine daha fazla değer katmak ve rekabette öne çıkmak zorundadır. Tüketiciler güvenlik, kalite ve sosyal sorumluluk istemektedir. Sürdürülebilirliğin öneminin farkındadır. Tekstil ve hazır giyim pazarlarında duyulan endişelerden birkaçı, üretim sırasında atıkların azaltılması, çevre dostu hammaddelerin kullanılması ve kimyasal kısıtlamalardır.

Dokuma fabrikası yeterlilik programı (Mill Qualification Program, MQP), tedarik stratejileri ve beklentilerini daha iyi anlamak ve bunlara uyum sağlamak için alıcılar ve tedarikçi firmalar arasında işbirliğine odaklanmaktadır. Bu program önde gelen tedarikçi firmalara ve markalara yeni bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bunu yaparken tekstil ürünlerinin fiziksel özellik test performans kalitesini sürekli geliştirmeye odaklanmaktadır.

Dokuma fabrikası yeterlilik programı, dört modül halinde dokuma fabrikası performansı ölçümü için birleştirilmiş ve standart hale getirilmiş bir yaklaşım sunmaktadır. Bu program, üretici firmaların performansını değerlendirmek, karşılaştırmak, izlemek ve sonuç olarak iyileştirmeyi sağlamak için mükemmel bir araçtır. Bu dört modül şu şekildedir: laboratuvar sertifikasyonu, kalite performansı, sosyal performans ve çevresel performans.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, tedarikçi yönetim hizmetleri kapsamında, dokuma fabrikası yeterlilik programı (MQP) hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.