Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Çevre (TGI) Denetimleri

Çevre (TGI) Denetimleri

Yeşil düşünme girişimleri (Thinking Green Initiatives, TGI), çevreyi korumaya, ekonomik refahı arttırmaya ve toplumun sağlığını ve yaşam şeklini geliştirmeye yönelik kapsamlı bir sürdürülebilirlik programıdır. Yeşil düşünme, mantıklı olan politikalar ve eylemler ile ilgilidir ve birbirine eklendiği zaman fark yaratmaktadır. Bu girişimler paralelinde yeşil düşünme kalkınma standartları geliştirilmiştir. Bu standartlar sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca toplumu, düzenli depolama alanlarına yönlendirilen atık miktarını daha da düşürmeye teşvik etmektedir. Keza belli havzalardaki su kalitesini ve vahşi yaşam habitatını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla saha ziyaretleri yapılmakta ve teknik tavsiyelerde bulunulmaktadır. Su kaynakları, en değerli kaynaklardır. Azalan yağış ve yoğun talep dönemlerinde arzın sürdürülebilmesi için suyun korunması son derece önemli bir konudur.

Çevre (TGI) Denetimleri

Perakendeci ve üretici firmalar, tedarik zincirlerinde iyi bir çevresel yönetim sergilemek ve çevresel performanslarını sürekli iyileştirmek zorundadır. İşletmeler çevresel iyi uygulamaları sergilerken, faaliyetlerinin çevresel etkilerini iyileştirmekte, maliyetleri düşürmekte, işletme verimliliğini arttırmakta, yeşil üretim iyi uygulamalarını uygulamakta, geleceğin toplumunun, çalışanlarının ve tüketicilerinin gereksinimlerini karşılamalarına olanak sağlamakta ve marka itibarı ve firma saygınlığını yükseltmektedir.

İşletmeler artık yeşil düşünme girişimlerine katılmakta ve yeşil düşün, yeşil hareket et ve yeşil ol gibi kavramlarla bir sürdürülebilirlik anlayışına yelken açmaktadır. Çevreye duyarlı düşünceler ve eylemler, işletme faaliyetlerinin her alanını kapsamaktadır. Çevreyi korumak, yeşil düşünme girişimleri için temel bir prensiptir. Bu girişimlerin başlıca hedefleri arasında, kaynakların sorumlu kullanımı, emisyonların düşürülmesi ve atık bertarafının optimizasyonu bulunmaktadır.

ISO 14001 çevre yönetim sistemi standardı, yeşil düşünme girişimlerinin bir parçası olarak hazırlanan önlemlerin uygulanmasına ve belirlenen hedeflere ulaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, tedarikçi yönetim hizmetleri kapsamında, çevre (TGI) denetim hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.