Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yapay Zeka ve Risk Yönetimi

Yapay Zeka ve Risk Yönetimi

Yapay zeka, birçok sektörde işletmelere zaman kazandıran, gelirlerini arttıran, riskleri değerlendiren, sahtekarlığı belirleyen ve müşterilere değer katan temel faktörlerden biridir.

Yapay Zeka ve Risk Yönetimi

Gelişmiş bilgisayarların büyük miktarda verileri analiz etme yeteneği ve risk yönetimi ve uyumluluğundaki gelişmiş yetenekleri sayesinde işletmeler, riskleri etkili ve zamanında tanımlamakta, daha bilinçli kararlar almakta ve faaliyetlerini daha az riskle sürdürmektedir. Yapay zeka sayesinde çalışanların yapamayacağı kalıplar ve bağlantılar tanımlanmakta ve bu şekilde iş süreçlerini iyileştirme olanakları yaratılmaktadır. Bu nedenle büyük işletmeler, yapay zeka, dijital kimlik sistemleri ve blockchain gibi yeni teknolojilere ve süreçlere yatırım yapmaktadır.

Yapay zeka, birçok işletmeye potansiyel riskleri ve sahtekarlıkları tanımlamak için araçlar ve yapay zeka çözümleri sunmaktadır ve risk yönetimi için etkili bir araçtır. Günümüzde yeni teknolojiler işletmelere, tüketicilerin davranışları ve ihtiyaçları konusunda gerçekten çok büyük miktarda verilere erişim sağlamaktadır.

Yapay zeka basitçe insan görevlerini yerine getiren bilgisayarları tanımlayan bir kavramdır. Başka bir ifade ile bir makina tarafından gerçekleştirilen insan zekasıdır. Yapay zeka, belli algoritmaların bilgisayarlar tarafından uygulanmasını ifade etmektedir. Yapa zeka uygulamaları, karar almayı otomatikleştiren yazılım senaryoları ve yöntemleri ile birlikte istatistiksel ve matematiksel yöntemler kullanmaktadır.

Özellikle 2010’ ların başından itibaren, yapay zeka önemli olmaya başlamıştır. Milyarlarca birbirine bağlı bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, kameralar, ve sensörler gibi ekipman ve bu ekipmanın ürettiği sonsuz sayıda veri artışı bunda etkilidir. Bu yüksek hacimli veri içinde verimsiz ve karmaşık veri de ciddi bir yer tutmaktadır.

Günümüzde birçok sektördeki işletmeler, verileri kullanmak ve iş ve üretim süreçlerini optimize etmek için yapay zeka yöntemleri kullanmaktadır. Bu sayede daha hızlı ve daha doğru kararlar almak ve operasyonel maliyetlerini düşürmek için veri daha verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, stratejik risk yönetimi hizmetleri kapsamında, yapay zeka ve risk yönetimi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.