Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Dijital Dünyada Güvenlik

Dijital Dünyada Güvenlik

Bilgisayar teknolojilerinin başdöndüren gelişimi karşısında işletmelerde, güçlü siber güvenlik önlemleri almanın önemi oldukça açıktır. Hergün yeni bir güvenlik ihlali yaşanmaktadır. Siber güvenlik, bu dijital dünyada her zamankinden daha önemli bir duruma gelmiştir.

Dijital Dünyada Güvenlik

Her büyüklükteki işletmeler, savunmalarını koruma ve iyileştirme çabalarını arttırmak, güvenlik bilgilerini paylaşmak ve en iyi uygulamalar üzerinde işbirliği yapmak zorundadır. Gelecekte de siber saldırıların ve güvenlik ihlallerinin olacağı kabul edilmelidir. Ancak bir saldırının ne zaman ve nerede olacağını tahmin etmek imkansızdır. Başarılı olmanın temelinde, bu saldırılara nasıl tepki verileceği ve etkilerinin nasıl hafifletileceği çabaları yatmaktadır. İşletmeler, siber saldırılarla başa çıkmak için doğru araçlara ve bilgi birikimine (know-how) sahip olmak zorundadır.

Kurumsal bilgi güvenliğine yönelik tehditler, ağ özellikli cihazların çoğalması, dış satıcılar ile bağlantıların artması, internet kullanıcı ve cihaz sayısının artması ve güvenlik saldırılarının gelişmiş koordinasyonu, karmaşıklığı ve profesyonelleşmesi gibi bir dizi faktör yüzünden artmaktadır. Bir yandan da tehdit ortamındaki mevcut ve gelecekteki değişiklikler, işletmelerin teknoloji ve süreçlere verdikleri tepkiler ve bunlara nasıl uyum sağlayabilecekleri konusunda araştırmalar sürmektedir.

Yeni uygulamalar, yeni cihazlarla ve bulut uygulamalar ile genişledikçe, siber saldırılar da sıklık, karmaşıklık ve etki bakımından artmaktadır. Bilgi teknolojileri sistemleri ve bilgi güvenliği çalışmaları da aynı paralelde öngörüde bulunmalı ve yanıt vermelidir. İş uygulamalarındaki değişiklikler, en az teknolojideki değişiklikler kadar tehdit ortamını açmaktadır. Dijital olarak etkinleştirilmiş hizmetlerin sunduğu fırsatlar, bir dizi yeni risk oluşturmaktadır. İşletmeler için kilit soru, bunların nasıl dengeleneceğidir.

Bilgi güvenliği konusu, bilgi teknolojilerinin teknolojiyi kullanarak güvenliği sağlama yeteneğinin çok ötesine geçen bir gerekliliktir. İşletmelerin, bilgi güvenliği için iş tabanlı yönetim stratejileri geliştirmesi ve uygulaması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, stratejik risk yönetimi hizmetleri kapsamında, dijital dünyada güvenlik hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.