Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Metal ve Mineraller - Metal ve Mineral Ticareti

Metal ve Mineraller - Metal ve Mineral Ticareti

Toplum yaşamında vazgeçilmez bir yer tutan madencilik sektörü, gelişmiş ülkelerin, sahip oldukları teknoloji ve refah düzeyine ulaşmalarında her zaman önemli bir rol oynamıştır. Özellikle madencilik ve tarım sektörleri toplumların hammadde ihtiyaçlarını sağlayan iki temel üretim alanı olmuştur. Doğal kaynaklarını etkin şekilde kullanabilen ülkeler, ekonomik güçlerini büyük ölçüde buna borçludur. Madencilik sektörü hem ekonomiye doğrudan katkı yapmakta hem de ekonominin diğer alanlarına, özellikle de üretim sektörüne girdi sağlamaktadır. Sektörler arasında en yüksek katma değer yaratan sektör madencilik sektörüdür.

Metal ve Mineraller - Metal ve Mineral Ticareti

Ülkemiz oldukça karmaşık bir jeolojik ve tektonik yapıya sahiptir. Bu nedenle topraklarımızda çok çeşitli maden yatakları bulunmaktadır. Dünya genelinde 90 civarında madenin üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde üretimi yapılan made sayısı ise 60 civarındadır. Resmi istatistiklere göre toplam maden üretim değeri olarak ülkemiz 28’inci sırada yer almaktadır. Maden çeşitliliği bakımında da onuncu sıradadır.

Ülkemiz üretimi ve ticareti yapılan 50 çeşit madende kısmen yeterli kaynaklara sahip bulunmaktadır. Diğer bilinen rezervler ve kaliteleri ise, yeterli bulunmamaktadır. Maden kaynakları ve çeşitliliği bakımından ülkemiz, kendine kısmen yeten ülkeler arasındadır.

Bu bakımdan metal ve minerallerin aranması, bulunması, çalıştırılması ve üretilmesi kadar ticareti de önemli bir konu olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere yetkili kuruluşlar işletmelerin önünü açmak, verimliliklerini arttırmak, ürün kalitesini yükseltmek, dış pazaralara açılmak ve uluslararası alanda rekabet edebilmek için işletmelere geniş bir yelpazede metal ve mineral ticareti hizmetleri vermektedir. Bu anlamda verilen başlıca hizmetler şunlardır: yüksek hassasiyetli testler, yerinde laboratuvar hizmetleri, laboratuvar dış kaynak kullanımı, elektronik hurda testi, numune alma ve taşıma hizmetleri, test danışmanlığı hizmetleri, yükleme ve boşaltma gözetimi ve denetimi ve ağırlık belirleme denetim hizmetleri.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.