Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Üretim Hattı Denetimleri

Üretim Hattı Denetimleri

Ürün kalite kontrolü, genelde üretimi tamamlanmış ürünlere odaklanmaktadır. Bununla birlikte üretim süreci, bitmiş ürünler üzerinde her zaman kontrol edilemez ve üretim sisteminin ve üretim adımlarının takip edildiğinden emin olmak için üretim hattında özel denetimler gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen üretim hattı denetimleri ile işletmeler, üretim alanında ve üretim sırasında tüm gereksinimlerinin gerçekten karşılandığından emin olmaktadır. Bu hizmetler, üretim ortasında kalite kontrolü, test ve muayeneler, validasyon için örnekleme alımları ve üretim hattı değerlendirmesi gibi çalışmaları içermektedir.

Üretim Hattı Denetimleri

Bu tür denetimlerin en büyük yararları, üretimin tüm adımlarının takip edilmekte olması, tarafsız denetim raporları ve belgeleri ile ürünlerin kalitesinin ve güvenilirliğinin kanıtlanması ve işletmelerin marka riski yönetimini geliştirebilmesidir. Ayrıca tedarikçi denetiminden bitmiş ürünlerin yükleme denetimine kadar ürünlerin kalitesi korunmuş olmaktadır.

Kalite kontrolün önemli faktörü üretim hattı denetimleridir. Bu denetimler, üretim sürecinin farklı aşamalarında sahada ürün kalitesini doğrulamayı hedeflemektedir. Kalite sorunlarını ve tedarik zinciri aksamalarını önlemenin en etkili yolu budur. Kapsamlı denetimler, ürünlerin fonksiyonel özelliklerini, performansını ve genel görünümünü kapsamaktadır. Testler gerçekleştirilirken, numune boyutu ve kabul eşiğini belirlemek için uluslararası kabul edilebilir kalite sınırı standardına uyulmaktadır.

Üretim hattı denetimleri, üretim aşamalarında ürün kalitesini sağlamak, kaliteyi kaynakta doğrulamak, itibar kaybından kaçınmak, üretim ve sevkiyat gecikmelerinin önüne geçmek ve kalite kontrol bütçesini optimize etmek bakımından işletmelere büyük fayda sağlamaktadır.

Kısaca üretim hattı denetimleri, üretim devam ederken yapılan bir kalite kontrol denetimidir ve özellikle sürekli üretimde olan ve zamanında gönderiler için sıkı gereksinimleri olan işletmeler için imalattan önce olası kalite sorunlarını tespit etmek bakımından önemlidir. Bu denetimler sırasında sapmalar belirlenmekte ve düzeltici önlemler için zaman kazanılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, doğrulama hizmetleri kapsamında, üretim hattı denetim hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.