Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kargo Konteyner Muayeneleri

Kargo Konteyner Muayeneleri

İşletmelerin kullandıkları konteynerlerin, üretildikleri ve kullanıldıkları her durumda, doğru düzenlemeleri ve standartları karşıladığından emin olmak amacı ile, yetkili kuruluşlar tarafından çok çeşitli konteyner muayene hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, tank konteynerlerinden ISO konteynerlerine kadar uzanan geniş bir alanı kapsamaktadır.

Kargo Konteyner Muayeneleri

Tank konteynerleri genel olarak tehlikeli gazlar ve sıvıları taşımaktadır. Güvenlik ve kaliteyi sağlamak bakımından bu konteynerlerin tasarım ve kullanımları için bir çok standart ve düzenleme getirilmiştir. Kendi içinde, yol tankları, açık deniz tankları, modifiye tanklar ve yenilenmiş tank konteynerleri dahil olmak üzere farklı türden tank konteynerleri bulunan bu konteynerlerin muayeneleri yetkili kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Yetkili kuruluşlar bu noktada hem hem muayene hizmetleri vermekte hem de gerekli durumlarda işletmelere teknik öneriler sunmaktadır.

Kargo konteyner muayeneleri aynı zamanda konteynerlerin doğru kullanımı, talimatlara uygun doğru yükleme yapılıp yapılmadığı, güvenlik, koku ve temizlik dahil konteynerlerin durumu ve doküman kontrolü çalışmalarını da kapsamaktadır. Bu kontroller tamamlandıktan sonra konteynerler mühürlenmekte ve tüm aşamaların fotoğraflarını da içeren bir rapor düzenlenmektedir.

Kargo konteyner muayene hizmetleri, konteynerlerin ambalajlama ve kargo denetimlerini, yükleme ve istifleme kontrollerini, sertifikalandırma hizmetlerini, sızdırmazlık muayenelerini ve hedef limanlarda boşaltma sırasında kargo konteyner muayenelerini de içermektedir.

Bu hizmetler, kargo öncesi sevkiyat durumu belirleme, dökme sıvı konteyner kalite ve miktar araştırmaları, konteyner kargo yükleme ve boşaltma izleme, yükleme öncesi incelemeler, ilaçlama izeme, konteyner hasar belirleme, konteyner kiralama durumu ve kargo ve konteyner gemisi denetim hizmetleri ile de ilişkilidir.

Gemi işletmeleri, lojistik ve nakliyede çok yaygın kullanılan konteynerlerin ve hayati parçalarının kapsamlı denetiminin ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Burada yaşanan en büyük güçlük, konteyner onarımlarının yüksek maliyetli olmasıdır. Kalite kontrol eksikliği bu sorunun temelini oluşturmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, doğrulama hizmetleri kapsamında, kargo konteyner muayene hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.