Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kalite ve Miktar İncelemeleri

Kalite ve Miktar İncelemeleri

Ticarete konu olan her ne ürün olursa olsun, üretim faaliyetlerinden alıcına teslim edilmesine kadar her aşamada kalite denetimlerinden geçmesi gerekliliği, bugün dünyanın her yerinde kabul edilen bir gerçektir. Bu denetimler ile üretim aşamalarındaki aksaklıklar giderilmekte ve kalitesiz mal üretimine engel olunmaktadır.

Kalite ve Miktar İncelemeleri

Sadece bitmiş ürünün kalite kontrolleri değil, üretim aşamalarında kalite kontrol çalışmalarına ağırlık verilmesi, ürünün tüketicilere sunulmasından önceki kalitesinin belirlenmesi açısından önemlidir. Bu aynı zamanda malın sevkiyat öncesinde, yani alıcısına teslim edilmeden önce önceki durumunun tespit edilmesi bakımından da önemlidir.

Üretici firma ile alıcı firma arasında sözleşme ile belirlenen kalite ve miktar özelliklerinin sevkiyat öncesinde tespit edilmesi her iki taraf için de güven yaratmaktadır. Belli kalite standartlarını taşımayan ve miktar olarak sözleşme koşullarına uygun olmayan ürünlerin sevkedilmesi, bu ürünlerin sonradan alıcı tarafından geri çevrilmesi, tazminat ödemelerine muhatap olunması, zaman kayıpları yaşanması ve ürünün değer kaybetmesi gibi problemleri beraberinde getirmektedir.

Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen kalite ve miktar inceleme hizmetleri taraflar için büyük önem taşımaktadır. Bu hizmetler geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bu çerçevede verilen başlıca hizmetler şunlardır: fabrika ve imalat denetimi, çalışma ortamı denetimi, tasarımlar ve malzeme denetimi, üretim ve işleme mühendisliğini hızlandırma, şartname ve fonksiyon testleri, sevkiyat öncesi denetim, yükleme, istifleme ve elleçleme güvenliği, nakliye ve nakliye için uygunluk denetimi, numune alma ve çeşitli testler, yasal düzenlemelere ve standartlara uygunluk, şikayet ve anlaşmazlıklar için talep araştırması ve risk yönetimi ve riskten kaçınma yöntemleri.

Ticarete konu olan ürünlerin belirlenen kalite, miktar ve özelliklere uygun olup olmadığı, ambalajlama, yükleme, nakliye ve teslim zamanı gibi koşullara uyulup uyulmadığı, bu çalışmalarla ortaya konmakta ve raporlanmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, doğrulama hizmetleri kapsamında, kalite ve miktar inceleme hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.