Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İhracatçı ve İthalatçı Danışmanlık Hizmetleri

İhracatçı ve İthalatçı Danışmanlık Hizmetleri

Uluslararası ticaret süreçlerinin tamamını kapsayan ihracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri, bu alanda faaliyet gösteren işletmeler için önemlidir. Herşeyden önce uluslararası alanda geçerli yasal düzenlemelerin ve standartların bilinmesi ve bunlara uygun hareket edilmesi bakımından işletmeler için ticaret uyumu, olası gecikmeler, tazminat durumları ya da yaptırımlar yaşamamak açısından önemlidir.

İhracatçı ve İthalatçı Danışmanlık Hizmetleri

Ticaret uyumluluğu, işletme standartlarını yükseltmektedir. Ticarete konu ürünlerin ilgili ithalat ülkesi ve ihracat ülkesinde yürürlükte olan yasal düzenlemelere göre doğru bir şekilde tanımlanması ve ürünlerin ve hizmetlerin doğru şekilde sınıflandırılması gerekmektedir. Bunun sonucunda, bir ürünü lisanssız olarak ihraç etme riski ya da yaptırımlara neden olacak bir ithalat riski büyük oranda düşmektedir. Ticari faaliyetlerde önemli bir araç olan ticaret sözleşmelerinin hazırlanması ve uygulanması ciddi bir güven uygulamasıdır. Keza kurallara uygun dokümantasyon, uluslararası ticaretin çok önemli bir parçasıdır.

Yetkili kuruluşlar işletmelere, markalarının uluslararası alanda kabul görmesine yardımcı olmak için ihracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde ülkemiz ticaretinin de küreselleşmesine destek olunmaktadır. Aynı zamanda stratejik planlama ve kurumsal analiz yöntemleri kullanılarak işletmeler için stratejiler geliştirilmektedir.

İhracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri esas olarak şu çalışmaları içermektedir: dış pazarlara açılmak isteyen işletmeler için straetji belirlemek, işletmeler için kurumsal bir sistem oluşturmak, işletme pazarlama stratejilerini ve hedeflerini doğru belirlemek ve yasal düzenlemeler, gümrük, lojistik ve diğer süreçleri organize etmek.

Genel olarak bu hizmetler dış talepler ve hedef kitle analiz çalışmaları ile birlikte sürdürülemektedir. İhtiyaç durumuna bağlı olarak bu çerçevede, mevcut operasyonel süreçlerin değiştirilmesi ve ürünlerin yeniden değerlendirilmesi hizmetleri de verilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, doğrulama hizmetleri kapsamında, ihracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.