Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Hindistan'a Kullanılmış Makina İhracatı İçin Yetkili Mühendisler Sertifikası

Hindistan'a Kullanılmış Makina İhracatı İçin Yetkili Mühendisler Sertifikası

Hindistan’da yayınlanan yasal düzenlemeye göre, bu ülkeye ikinci el makina gönderilmesi, kullanılmış ekipmanın zorunlu bir değerlendirmeden geçirilmesi ve yetkili mühendisler sertifikasının düzenlenmesi gerekmektedir. Bu belge tarafsız ve bağımsız hareket eden onaylı kuruluştan alınmak zorundadır.

Hindistan'a Kullanılmış Makina İhracatı İçin Yetkili Mühendisler Sertifikası

Onaylı kuruluş, Hindistan Dış Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından akredite edilmektedir. Bu resmi kuruluş, Hindistan ile ticaret yapan ithalatçı veya ihracatçı firmalar için kılavuz ilkelerin oluşturulmasından sorumludur.

İkinci el makinaların Hindistan gümrüklerinden geçmesi için, gümrük işlemleri sırasında bu belge aranmaktadır. Bu belge şu bilgileri taşımak zorundadır: makinaların markası, durumu ve koşulları, kalan kullanım ömrü ve mevcut piyasa değeri.

Kullanılmış makina değerlendirmesinin, onaylanmış kuruluş tarafından sevkiyat öncesinde yapılması daha doğru olmaktadır. Hindistan’a ihraç edilen kullanılmış makinalar için yetkili mühendisler sertifikasının düzenlenmemiş olması, bu makinaların Hindistan gümrüklerinden geri çevrilmesine veya alıkonulmasına neden olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar, endüstriyel makinalar için güvenlik testi, muayene ve belgelendirme konusunda deneyim sahibidir ve bu konuda CE işaretleme ve makina direktifi dahil olmak üzere yürürlükte olan yasal düzenlenmelere ve ilgili uluslararası standartlar çerçevesinde işletmelerin endüstriyel makina sertifikası almalarına yardımcı olmak için programlar sunmaktadır. Bu arada işletmelere, risk değerlendirmeleri, hasar araştırmaları ve yasal düzenlemelere uygunluğu doğrulama konularında yardımcı olmaktadır.

Yetkili mühendisler sertifikası talep edilmesi durumunda denetim ve değerleme çalışmaları şunları kapsamaktadır: makinanın fiziksel durumunun görsel muayenesi, makinanın çalışma koşullarının değerlendirilmesi, mevcut piyasa değerinin belirlenmesi, menşe ülkesinin ve üretim yılının doğrulanması ve makinaların kalan ömrünün değerlendirilmesi. Ayrıca bu çalışmalarda makina için gerekli herhangi bir iyileştirme gereğinin ayrıntıları ve ekipmanı iyi bir duruma getirmek için gereken olası maliyetin ayrıntıları da raporlanmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, doğrulama hizmetleri kapsamında, Hindistan’a kullanılmış makina ihracatı için yetkili mühendisler sertifikası hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.