Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları faaliyetleri, işletmelerde insan kaynakları planlaması, işe alım, rotasyon uygulamaları, toplu pazarlık, eğitim ve geliştirme, örgütsel tasarım, ücretlendirme, personel ve kaynak bulma, performans yönetimi, istihdam eşitliği ve çalışan yardım programları gibi çalışmaları kapsamaktadır.

İnsan Kaynakları

Ayrı ayrı uzmanlık gerektiren bu faaliyetler için çoğu işletme artık dışarıdan, bu konunun uzmanı olan yetkili kuruluşlardan hizmet almaktadır. Yetkili kuruluşlar bu çerçevede, operasyonel insan kaynakları hizmetleri sunmakta ve kaynak planlama, iş pazarlama stratejisi ile bağlantılı kaynak stratejileri geliştirme, stratejik yönlendirme konusunda önerilerde bulunma, insan kaynakları analizleri yapma, insan kaynakları seçeneklerinin geliştirilmesine yardımcı olma ve işletmenin iş planlarını stratejik yönleri ile entegre etme konularında işletmelere destek olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar aynı zamanda potansiyel insan kaynakları modellerinin geliştirilmesine katılmakta, işletmenin insan kaynakları gerekliliklerinin uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla insan kaynakları hizmetleri ve programlarına ilişkin politikalar, programlar ve prosedürler geliştirmekte, bunlarn uygulanmasını sağlamakta ve önerilerde bulunmaktadır.

Aynı zamanda yetkili kuruluşlar, organizasyonel gelişim, organizasyonel planlama, insan kaynaklarının kullanımı, iş analizleri, performans planlama ve performans değerlendirme gibi alanlarda destek olmaktadır. Bu arada çalışanların kariyer planlamasının yapılması ve uygulanması konusunda da işletmenin yanında yer almaktadır.

Bir işletme, insan kaynakları gereksinimlerini karşılamak amacı ile, politikalar, programlar ve prosedürler dahil personel ve çalışan ilişkileri stratejilerini planlamak, geliştirmek, uygulamak ve değerlendirmek zorundadır.

Yetkili kuruluşlar, işletme yönetimine, çalışanlara tazminat ve sosyal yardım programları ve toplu sözleşmelerin yorumlanması konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir. Keza bir takım araştırma ve analizler yapmak, öneriler geliştirmek, çeşitli örgütsel modelleri gözden geçmek, raporlar hazırlamak ve masa başı denetimleri yapmak da insan kaynakları hizmetleri arasındadır.

Kuruluşumuz tarafından, diğer hizmetler kapsamında, insan kaynakları hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.