Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Danışmanlık

Danışmanlık

Günümüzde muayene, denetim, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri veren yetkili kuruluşlar, aynı zamanda talep eden işletmelere sertifikasyon danışmanlığı, zenginleştirilmiş eğitim hizmetleri ve kalite yönetim hizmetleri danışmanlığı hizmetleri de sunmaktadır. Yönetim sistemlerinin değerlendirilmesi ve belgelendirilmesi, ürünlerin denetlenmesi ve belgelendirilmesi ve ISO standartları konularında verilen danışmanlık hizmetleri ile işletmelere yol gösterilmektedir.

Danışmanlık

İşletmeler, verimliliği arttırmak, uluslararası piyasalarda rekabet edebilmek, müşteri memnuniyetini sağlamak, çalışanlara şirket bağlılığı kazandırmak ve işletmenin güvenilirlik profilini geliştirmek amacı ile başta ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı olmak üzere çok sayıda yönetim sistemi standardı gereksinimlerini karşılayan bir sistem kurmak zorundadır. Kalite yönetim sistemi, sadece bir belgeye sahip olmak değildir, aynı zamanda işletmeye gerçek ve sürekli faydalar sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetleri ile mevcut veya kurulması planlanan diğer yönetim sistemleri entegrasyonu çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlanmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri sırasında, belgelendirme süreçlerinin her aşamasında işletmeye rehberlik edilmektedir. Bu çalışmalar, resmi kalite yönetim sisteminin tasarımı ve uygulanması, mevcut sistemlerin uluslararası standart gerekliliklerine göre analiz edilmesi, kalite hedeflerinin belirlenmesi, süreçlerin detaylandırılması, ön değerlendirme ve iç denetimlerin yapılması ve müşteri memnuniyet seviyesinin ölçümü gibi çalışmaları kapsamaktadır.

Danışmanlık hizmetleri çerçevesinde, yönetim sistemleri geliştirme yolculuğunun hangi aşamasında olurlarsa olsunlar işletmelerin mevcut süreçleri, prosedürleri ve belgeleri incelenmekte ve bunlar en iyi uygulamalar ve işletme talepleri doğrultusunda karşılaştırılmaktadır. Objektif ve tarafsız öneriler sunulmakta ve yönetim sistemleri hedeflerine ulaşmak için atılması gerekli adımlara karar verilmesine yardımcı olunmaktadır. Bu şekilde yönetim sistemi hedefleri işletmenin hedefleri ile uyumlu hale getirilmekte, süreçler gözden geçirilmekte, uygun belgelendirme kuruluşunun seçilmesine destek olunmakta ve işletme içinde katılım sağlanmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, diğer hizmetler kapsamında, danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.