Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Bangladeş Doğrulama Hizmetleri

Bangladeş Doğrulama Hizmetleri

Ülkemizin Bangladeş ile olan ticareti giderek artmaktadır. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi için ülkemizin ve Bangladeş’in önde gelen firmaları ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelmekte ve yeni strateji planları çıkarmaktadır. Bu stratejilere göre Bangladeş’in ihtiyaç duyduğu sektörlerde yatırımcılar karşılıklı olarak bir araya gelmektedir.

Bangladeş Doğrulama Hizmetleri

Bangladeş’in nüfusu 170 milyon civarındadır ve 2020 yılı sonuna kadar ticaret hacminin 2 milyar dolara çıkarılması hedeflenmektedir. Bangladeş özellikle gıda, sağlık turizmi, ilaç ve inşaat sektörlerinde yatırımlara ihtiyaç duymaktadır.

Bununla birlikte Bangladeş’e yapılacak ihracat işlemlerinde ülkemizdeki işletmeler, doğrulama ve danışmanlık hizmetlerine, üretim süreçlerinin kontrollerine, miktar ve kalite denetimlerine ve ön yükleme denetimlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu hizmetler sayesinde işletmelere, ticaret süreci boyunca güvence sağlanmış olmaktadır. Çünkü Bangladeş’e gönderilecek ürünlerin, resmi kuruluşlar tarafından muaf tutulmş, yasaklanmış veya kısıtlanmış ürünler olmaması gerekmektedir. Bunun dışında kalan tüm ürünler için sevkiyat öncesi denetimlerin yapılması zorunludur.

Yetkili kuruluşların gerçekleştirdiği doğrulama hizmetleri ile standart dışı ürünlerden korunmaktadır. Geliştirilen sevkiyat öncesi uygunluk doğrulama programları ile, tüketici sağlığı, güvenliği ve çevresel koşullar korunmakta ve uluslararası ticaret teşvik edilmektedir. İşletmeler yasal düzenlemeler ve uluslararası standartlar çerçevesinde hareket etmek ve ürünler üzerinde tam kontrol sağlamak için, bağımsız ve tarafsız hareket eden yetkili kuruluşlardan destek almaktadır.

Bangladeş doğrulama hizmetleri genel olarak bunlarla sınırlı olmamak koşulu ile şu şekilde sayılabilir: görsel kalite ve miktar incelemeleri, ulusal ve uluslararası standartların doğrulanması, gümrük kodlaması doğrulaması, sözleşme miktarının ve kalite spesifikasyonlarının doğrulanması, ambalaj ve etiketleme doğrulanması, menşe doğrulaması, donör kuruluşlar için ürünlerin doğrulanması, elleçleme prosedürlerinin doğrulanması ve hasar ve kayıp kontrolü.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, donör organizasyon hizmetleri kapsamında, Bangladeş doğrulama hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.