Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Freze Tezgahları Gözetimi

Freze Tezgahları Gözetimi

Freze tezgahları olsun, diğer her türden iş ekipmanı olsun gözetimleri, yeterli bilgi ve deneyime sahip kişi ve kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Bu kişiler, eğitim ve deneyimleri ile hangi noktalara bakılacağını, nasıl bakılacağını ve bir problem tespit edilirse nasıl müdahalae edileceğini bilen kişilerdir. Gerekli yetkinlik seviyesi, ekipmanın türüne ve ekipmanın nerede ve nasıl kullanıldığına bağlı olarak denetimler için değişiklik göstermektedir. Bu gözetimlerde genel olarak üretici firmanın önerileri, sektördeki yaygın uygulamalar, işletmenin faaliyetleri ve freze tegahını kullanan kişilerin deneyimleri dikkate alınmaktadır.

Freze Tezgahları Gözetimi

Freze tezgahlarının rutin bakımları, bunların en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olmak için gerçekleştirilmektedir. Tezgahların yağlanma ihtiyacının zamanında karşılanmaması ve kirin belli bir bileşene müdahale etmesi, tezgahın daha düşük bir hızda çalışmasına ve bazı durumlarda tüm hattın verimliliğinin düşmesine neden olabilir. Oysa tezgahların düzenli olarak yağlanması ve temizlenmesi bu tür problemlerin ününe geçer. Düzenli bakım ve onarım çalışmaları, freze tezgahlarının ömürlerini uzatma ve iyi performans göstermesini sağlama yanı sıra sonradan daha büyük problemlerle karşılaşmanın da önünde geçer.

Endüstriyel talaşlı üretim faaliyetlerinde kullanılan freze tezgahları, esas olarak kendi ekseni çevresinde dönen bir kesici takım yardımı ile bir malzemeye talaş kaldırarak şekil veren makinalardır. Bu ekipman kullanılarak uygun bir malzemeden, düz ve eğimli yüzeyler, kanallar, dişliler ve vida dişleri elde edilmektedir. Ağırlıklı olarak metal sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bugün bilgisayar destekli ve sayısal kontrollü freze tezgahları kullanılmaktadır.

Freze tezgahlarının taşıdığı mekaniksel riskler başında, hareketli parçalardan ve kesici takımlardan kaynaklanan riskler, işlem sırasında malzemelerin ve parçaların fırlamasından kaynaklanan riskler ve pnömatik ve hidrolik sistemden kaynaklanana riskler bulunmaktadır. Elektrik enerjisi ile kullanıldığı için aynı zamanda elektriksel riskler de taşımaktadır.

Kuruluşumuz tarafından makinaların gözetim hizmetleri kapsamında freze tezgahları gözetimi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.