Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Borwerk Tezgahları Gözetimi

Borwerk Tezgahları Gözetimi

Borwerk takım tezgahları, çok büyük ve ağır olan ve freze tezgahlarında işlenemeyen iş parçalarının işlenmesi amacı ile kullanılan tezgahlardır. Bu tezgahların ana fonksiyonları yatay delik işlemedir. Ancak sektörde genel olarak borwerk tezgahı olarak adlandırılmıştır. Almancada borwerk ifadesi, delik işleme, ağaç tornası anlamına gelmektedir.

Borwerk Tezgahları Gözetimi

Borwerk tezgahları, adından da anlaşıldığı gibi, delik delme, işleme ve delik büyütme fonksiyonlarını birarada gerçekleştiren tezgahlardır. Bu tezgahta çok uzun delikler, hassas ve güvenli bir şekilde açılabilmektedir. Bu tezgahlarda hem tek uçlu kesici takımlar hem de freze tezgahlarında olduğu gibi çok uçlu kesici takımlar kullanılmaktadır.

Sanayide ağır tip işleme dendiği zaman akla ilk borwerk tezgahlar gelmektedir. Genel olarak frezeleme tezgahı olan bu tezgahlar, klasik frezelemeden farklı olarak, özel tasarımı sayesinde delik işleme işlemlerini, uygulanan kuvvete rağmen malzemenin formunu koruyarak ve şekil değiştirmeden gerçekleştirmektedir.

Borwerk tipi tezgahlar genelde iki farklı türde üretilmektedir: zemin tipi ve tabla tipi borwerk tezgahlar. Zemin tipi borwerk tezgahlarında tabla sabittir. Kolonun parça boyunda hareketi, iş milinin kolon üzerinde hareketi, kolonun parça eninde hareketi ve milin ekseni boyunca hareketi ile malzeme işlenir. Tabla tipi borwerk tezgahlarında ise, tabla hareketlidir.

Kısaca freaze ve torna tezgahlarında kapasitenin üstünde işlem yapılmak istendiğinde bu tür malzemeler yatay delik tezgahlarında (borwerk tezgahlarında) işlenmektedir. Yatay kullanım imkanı verdiği için, bu tezgahlar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Borwerk tipi tezgahların en büyük özelliği, tezgah başlığına monte edilen bir başlıktır. Bu başlık sayesinde tezgah üzerinde 360 derece döndürülerek malzeme işlenebilmektedir. Bu özellik, işletmelere zaman kazandıran çok önemli bir özelliktir. Delme gerektiren her işte bu tezgahlar kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından makinaların gözetim hizmetleri kapsamında borwerk tezgahları gözetimi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.