Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kantar Gözetimi

Kantar Gözetimi

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen kantar gözetimi hizmetleri, daha ziyade dökme veya paketlenmiş durumdaki yüklerin gümrük alanlarında tartılması ile yapılan ağırlık tespiti çalışmalarını kapsamaktadır. Yükleme veya boşaltma işlemleri sırasında kamyonların dolu ve boş ağırlıkları resmi kantarlarda tartılmakta ve bunun sonucunda elde edilen miktar kantar sonucu olarak raporlanmaktadır.

Kantar Gözetimi

Özellikle dış ticaret işlemlerinde gerçekleştirilen draft survey ve ullage survey gibi miktar gözetimleri arasında kantar gözetimi de ayrı bir yer tutmaktadır. Gıda sektöründe de gıda hammaddelerinin üretim alanlarından işletmelere kamyonlar ile taşınmasında miktar belirlemek amacı ile kantar ölçümleri yapılmaktadır. Ticari ilişkilerde alım satım, taşıma ve lojistik ile ilgili tüm süreçlerde gerekli olan ağırlık ölçümleri için kamyon kantarı kullanılmaktadır. Ürünler, kamyonlarla taşınacak kadar yüksek miktarda ve hacimde oldukları için, bu ürünlerin başka bir ölçüm ve tartım sistemi ile değerlendirmesi mümkün olmamaktadır. Bu ölçüm sisteminde hem kamyon tek başına hem de taşıdığı yük ile birlikte ölçülmektedir. Ticaret ve lojistik hayatında önemli bir yer tutan bu kantarlar ile 40, 60, 80 ve 100 ton gibi yüksek tonajlı değerler hızlı ve kolay bir şekilde ölçülmektedir.

Ağırlık ve miktar gözetimi hizmetlerinin başlıca amacı, yükün yüklenmesi ve tahliye edilmesi sırasında ortaya çıkabilecek ticari ve fiziksel riskleri düşük seviyede tutmaktır. Kantar gözetimi de bunu gerçekleştirmek için yapılmaktadır. Kantar gözetimi, taleplerin gerektiği şekilde karşılandığından ve ilgili sözleşme esaslarına uygun yükleme yapıldığından emin olmak için yapılmaktadır. Kuruluşumuz bu konuda tarafsız, bağımsız ve güvenilir gözetim hizmetleri vermektedir.

Genel olarak gözetim, ticarete konu olan malların alıcıya tesliminin, satış sözleşmesinde öngörülen miktar ve kalite koşullarına uygun olarak gerçekleştirildiğinin kanıtlanması hizmetidir. Kuruluşumuz tarafından gıda ürünleri gözetim hizmetleri kapsamında verilen kantar gözetimi hizmetleri de bunu sağlamaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.