Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yükleme Gözetimi

Yükleme Gözetimi

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen gözetim hizmetleri arasında yükleme gözetimi, en fazla talep gören hizmetler arasındadır. Yükleme gözetimlerinin başlıca amacı, yüklenen malların alıcı ile yapılan sözleşme koşulları çerçevesinde nitelik, miktar, kalite ve değer itibariyle uygun durumda olup olmadığını belirlemektir. Ayrıca malların sevkiyatta kullanılan taşıma şekline uygun olup olmadığı ve taşıma sırasında zarara uğrama riskinin olup olmadığı da yükleme gözetim çalışmalarının başka yönleridir.

Yükleme Gözetimi

İşletmelerin taleplerine uygun olarak kuruluşumuz, eğitimli, deneyimli ve üst düzey kalifiye denetçiler ve uluslararası standartlara göre belgeli son teknoloji ürünü ölçüm cihazları ile donatılmıştır. Kuruluşumuz ayrıca malların durumunu kontrol etmek için, ultrasonik cihazlar kullanmakta ve örneğin gemi ambar kapaklarının su sızdırmazlığı kontrol edilmektedir.

Gemi ile sevkiyat durumunda yük ambarlarının uygunluğu, yükleme öncesinde görsel olarak da doğrulanmakta ve ambarların yüzeyleri ve duvarlarında herhangi bir kalıntı olup olmadığı tespit edilmektedir. Ambarların tahliye kanalları, kapakları, menholler ve çapraz bağlantılar üzerindeki tüm contalar kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır. Bu kontrol süreçlerinin tüm aşamaları, ihtiyaç durumunda zamanında müdahale etmek imkanı bulacak müşterilerin haklarının korunması ve güvence altına alınması için denetçiler tarafından takip edilmektedir.

Yükleme gözetim hizmeti, gemi ambar kapaklarının veya konteynerin kapanmasından önce sevkedilecek malllara bir son bakıştır. Bu hizmetler ile ambarların veya konteynerlerinin iyi durumda olduğunda, yüklenen ürünlerin sipariş koşullarına uygun olduğundan ve taşınan diğer ürünler ile karıştırılmadığından emin olunmaktadır.

Ayrıca, yüklemeden önce malların depolama koşulları, yükleme gününde hava koşulları ve benzeri koşullar da bu gözetim hizmetleri ile tespit edilmektedir.

Kısaca yükleme gözetimleri, malların varış noktalarında tatmin edici ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için yüklemenin uygun koşullarda yapıldığının bir tespiti olmaktadır. Genel olarak bu hizmet işletmenin ve nakliyeci firmanın tesisinde gerçekleşmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.