Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Tally / Kantar Gözetimi

Tally / Kantar Gözetimi

Tally / kargo gözetimi, bir gemiye yüklenen veya bir gemiden boşaltılan yüklerin kontrol edilmesi ve kaydının tutulması işlemidir. Tally, yetkili kuruluşlar tarafından yapılır. Gün sonunda gemide ve kıyıda yapılan sayımlar arasında fark ortaya çıkarsa, hemen karşılaştırma yapılmalı ve üzerinde anlaşma sağlanmalıdır. Bazı durumlarda tutarsızlık büyükse, tally işleminin yeniden yapılması gerekebilir.

Tally / Kantar Gözetimi

En basit anlatımı ile tally işlemi, yükün çetele tutarak sayımının yapılması işlemidir. Tally / kantar gözetimi hizmetleri, gönderilen veya alınan malların sayısının ve miktarının, ilgili sevkiyat belgeleri üzerinde belirtildiği şekilde olduğu konusunda güvence sağlamaktadır. Bu işlem aynı zamanda malların doğru bir şekilde paketlendiğini, etiketlendiğini ve işaretlendiğini doğrulamaktadır.

Nakliye sistemindeki en hayati unsurlardan biri, alınan veya sevk edilen malların türünün ve miktarının tanımlanması ve doğrulanması ve bu bilginin kaydedilmesidir.

Kargo miktarı ve olası zararların doğrulanması için tally belgesi yasal bir etkiye sahiptir. Bu belge, gemi şirketi, alıcı firma ve gönderici firmanın ekonomik çıkarları ile ilgilidir ve bunların yasal haklarını etkili bir şekilde korumaktadır. Tally belgesi, gemideki yükün orijinal sayım kaydıdır. Yükün eksik veya fazla olduğunu belgeler. Tally belgesi, işletmenin nakliye şirketi veya acenteleri ile hesaplaşması için temel teşkil eden bir onay belgesidir.

Tally hizmetleri ile gönderinin belirtilen teslimat koşullarına göre doğru bir şekilde paketlendiği, işaretlendiği ve etiketlendiği onaylanmış olmaktadır. Yükleme veya boşaltma sırasında tespit edilen miktarın, yükün sevkiyat belgelerinde tanımlanan miktara uyduğu kanıtlanış olmaktadır. Sevkiyatın uygun ambalaj türünde sevk edildiğini doğrulamak için ürün işaretleme ve paketleme detayları izlenmiş olmaktadır. Aynı zamanda üretim tarihleri, parti numaraları, ürünün son kullanma tarihleri, nakliye işaretleri, tedarikçi belgeleri ve etiketler doğrulanmış ve onaylanmış olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.