Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Kuruluşumuz, yükleme işlemleri başlamadan önce kargo ambarlarının veya kargo tanklarının genel durumunu değerlendirmek amacı ile kargo gemileri, dökme yük gemileri ve tankerlerde gözetim çalışmaları yapmaktadır. Bu gözetimler genel olarak temizlik, kaplama, korozyon, önceki kargo yükünden kalıntılar ve benzeri durumlar bakımından kargo alanlarının, amaçlanan kargo için uygun olup olmadığınının kontrol edilmesine yöneliktir. Gemi kiralayıcıları, mal sahipleri, gemi sahipleri, ihracatçılar, ithalatçılar, sigorta şirketleri, P&I kulüpleri ve diğer kuruluşlar adına kargo ambarları ve kargo tankı durum araştırmaları yapılmaktadır.

Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Ambar kapağı sızdırmazlık araştırması, ambar kapakları ve menholler dahil olmak üzere tüm kargo ambarlarının ve kargo tankı girişlerinin sızdırmazlık özelliklerini kapsamaktadır. Kargo ambarlarının ve kargo tanklarının mühürlenmesi ve mühürlerinin açılması da yetkili kuruluşlar tarafından verilen hizmetler arasındadır. Bu mühürler seri hale getirilebilir ve müşterinin isteği üzerine kaydedilebilir. Mühürleme işlemi tamamlandığı zaman yetkili kuruluş tarafından, tüm kapakların ve girişlerin mühürlendiğini onaylayan bir belge düzenlenir. Bu belge hem yetkili kuruluş denetçileri hem de geminin kaptanı tarafından imzalanır.

Boşaltma işlemleri sırasında, ambarlarlar ve kargo tankları açılmadan önce contaların bütünlüğü ve serileri onaylanır ve bu işlemlerden sonra yeni bir belge düzenlenir.

Kuruluşumuz tarafından verilen mühürleme ve mühür açma gözetim hizmetleri ile, alıcı firmanın istediği malların, sözleşmede öngörülen koşulları sağladığı güvence altına alınmış olmaktadır. Alıcı ve satıcı arasında daha sonra ortaya çıkma ihtimali bulunan anlaşmazlıklar ve meydana gelen zararlar bu hizmet ile önlenmiş olmaktadır. Keza yetkili kuruluşlar tarafından düzenlenen belgeler, gerektiği zaman yapılacak yeni fiyat düzenlemelerine de zemin oluşturmaktadır.

Yetkili kuruluşlar gözetiminde gerçekleştirilen ambar mühürleme ve mühür açma hizmetleri, alıcı ve satıcı firmalara bir güvence sağlamış olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.