Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Lashing Gözetimi

Lashing Gözetimi

Genel olarak denizyolu ile nakliyatta yükün yuvarlanma tehlikesi her zaman bulunmaktadır. Buna neden olan hareket, konteyner çerçeveleri ve bağlama sistemleri üzerinde etkili olan ivmelere ve kuvvetlere neden olmaktadır. Bu kuvvetler konteyneri bağlantılardan ayırma, köşe bağlantı elemanlarını veya kilitleri çekip koparma ve yükü devirme kuvvetidir. Hareketin fazla olması durumunda kuvvet aşırı olabilir ve kilitleri konteynerin köşe dökümlerinden dışarı çekebilir, kilitler zayıf noktalarından kırabilir veya konteynerin ana gövdesinden ayırabilir. Bunun sonucunda yüksek katmanlara yerleştirilen ağır konteynerlerin devrilme riski ortaya çıkar.

Lashing Gözetimi

Kuruluşumuz tarafından verilen lashing hizmetleri, özellikle gemilere yerleştirilen konteynerlerin bağlantı sistemlerinin güvenilir, kaliteli ve sandartlara uygun olup olmadığının tespit edilmesine yöneliktir. Bunun dışında kuruluşumuz, ülkemizin bütün limanlarında, hava alanlarında, tren vagonlarında, serbest bölgelerde, sanayi sitelerinde, konteyner alanlarında, gümrüklü alanlarda ve antrepolarda, kısaca ihtiyaç duyulan her noktada lashing gözetimi hizmetleri vermektedir.

Bugün uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde lashing (sabitleme) çalışmaları hergün daha fazla önem kazanmakta ve bu alanda faaliyet gösteren kuruluşlar yeni çözümler üretmektedir. Malların alıcısına zamanında ve hasarsız olarak ulaştırılması, uluslararası ticarette son derece önem taşımaktadır. Denizyolu, karayolu veya demiryolu ile taşımacılıkta yükün zarar görmemesi için gerçek bir güvence gerekmektedir. Kuruluşumuz deneyimli ve eğitimli kadrosu ile firmalara bu güvenceyi sağlamaktadır.

Nakliye şekline ve taşınan malların niteliklerine göre yükleme ve sabitleme işlemleri de farklılık gösterebilir. Lashing (sabitleme) sürecinin profesyonel bir şekilde yönetimi için malların sınıflanması ve en doğru nakliye şekline karar verilmesi gerekmektedir. Bu süreçler belirlendikten sonra sıra malların yüklenmesi ve sabitlenmesi işlemlerine gelmektedir. Bu sürecin uzman ekiplerle yürütülmesi durumunda, taşınan malların ulaştırılmak istenilen noktaya zarar görmeden ve bozulmadan ulaştırılması mümkün olmaktadır. Yetkili kuruluşlar değişen koşulları ve standartları yakından izlemekte ve işletmelere destek olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.