Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Boşaltma Gözetimi

Boşaltma Gözetimi

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen gözetim hizmetleri arasında boşaltma gözetimi de oldukça talep gören hizmetler arasındadır. Boşaltma gözetimlerinin başlıca amaçları, uygun boşaltma süreçlerinin güvence altına alınması, malların düzgün bir şekilde bağlandığının ve güvenli olduğunun tespit edilmesi ve nakliye sırasında malların hasar görüp görmediğinin ve hasar görmüşse boyutlarının belirlenmesidir.

Boşaltma Gözetimi

Kuruluşumuz tarafından verilen boşaltma gözetimi hizmetleri, tedarik zinciri boyunca ürünlerin güvenliğinin, bütünlüğünün ve kalitesinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Yükün boşaltma işlemleri sırasında boşaltma gözetimi yapılmasının amacı, doğru malzeme veya ürünün doğru şekilde yüklendiğini ve teslimat sırasında sabitlendiğini doğrulamaktır. Bu gözetimler ile kalite ve güvenlik gerekliliklerinin karşılandığından ve malların alıcıya doğru ve yetkin bir şekilde ulaştığıdan emin olunmaktadır.

Bu çalışmalar, yükün ve paketlerin genel görünümünün görsel kontrolünü, yükün miktarının sözleşme koşullarına uygun olduğunun doğrulanmasını, tüm boşaltma işlemleri sırasında uygun taşıma süreçlerine uyulduğunun tespitini, gemi güvertesi veya ambarları, konteyner, kargo uçağı veya vagonun genel temizliğine uyulduğunun kontrolünü, kargonun sabitlenmesi ve sıkışmasının kontrolünü, doğal faktörlere karşı korumanın sağlandığının kontrolünü ve sevkiyat belgelerinin kontrolünü kapsamaktadır.

Eğer boşaltma gözetimi sırasında denetçiler, alıcının taleplerine göre herhangi bir ciddi sorun veya takip edilmeyen herhangi bir süreç tespit ederse, olası düzeltici önlemleri almak veya tartışmak için, elde edilen veriler ve değerlendirme sonuçları alıcı firma ile paylaşılır.

Genel olarak boşaltma gözetimi çalışmalarında denetçiler tarafından şu faaliyetler yapılmaktadır: boşaltma işlemlerinin operasyonel olarak izlenmesi, ambalajlama ve etiketleme kontrolleri, numune alma, sıcaklık izleme, miktar ve ağırlık kontrolü, sızdırmazlık işlemleri ve hasar tespiti.

Kısaca kuruluşumuz, paketlenmiş veya dökme kargoların boşaltma işlemlerini izlemekte ve yükün bütünlüğünü, kalitesini ve miktarın etkileyen durumları ve ortaya çıkan olası hasarları denetlemekte ve raporlamaktadır.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.