Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Sahil Tankı Gözetimi

Sahil Tankı Gözetimi

Gemi tankları gibi sahil tankları da aynı titizlikle temiz tutulmalı ve daha önce depolanan akaryakıt, kimyasal veya başka sıvı madde kalıntıları tankın tabanından, çeperlerinden ve kapaklarından uzaklaştırılmış olmalıdır. Sahil tanklarında yerine ve ihtiyaca göre ham petrol, fuel oil, motorin, benzin, havacılık yakıtları, biodizel takıt, bioethanol yakıt, madeni yağlar, yenilebilir yağlar, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG), sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve çeşitli kimyasal ürünler gibi likit ürünler depolanmaktadır. Daha önce depolanmış ürün kalıntıları kontamisyona neden olabilir ve ürünün kalitesini ve işlevselliğini bozabilir.

Sahil Tankı Gözetimi

Kuruluşumuz, bu ürünlerin kalitesinin ve miktar bütünlüğünün korunması konusunda işletmelere güvence vermekte ve risklerini doğru yönetmelerini sağlamaktadır. Sahil tankı gözetim hizmetleri, tank ölçümü, miktar raporlanması, miktar faklılıklarının araştırılması, ürünlerden numune alımı, tank temizliği, wall-wash gözetimi, stok tespiti ve çeşitli analiz hizmetlerini kapsamaktadır.

Aynı zamanda sahil tankı gözetim hizmetleri kapsamında sahil tanklarının kalibrasyon işlemi de yapılmaktadır. Bu işlem ile tank sisteminin doğru hacim değeri, belli bir ölçüm değerine göre sabitlenmektedir. Yani sahil tanklarının doğru miktar göstermeleri sağlanmış olmaktadır. Kuruluşumuz kalibrasyon teknolojisindeki gelişmeeri yakından izlemekte ve örneğin lazer mesafe teknolojisi kullanarak, iskele kurmadan sahil kara tanklarının kalibrasyonunu yapmaktadır.

Gerekli durumlarda sahil tankları için mühürleme, mühür açma ve mühür tespit gözetimleri de yapılmaktadır. Mühürleme işlemi, tankta herhangi bir nedenle eksilme, aktarma ve benzer bir durum olmadığının güvence altına alınması talep edildiği zaman, yetkili bir kuruluş tarafından tank kapaklarının mühürlenmesi ve bu durumu tespit eden bir rapor düzenlenmesi işlemidir. Aynı şekilde mühür sökme işlemi de gözetim altında gerçekelştirilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından gemi gözetim hizmetleri kapsamında verilen sahil tankı gözetimi hizmetleri ile işletmelere, depolanan ürün güvenliği ve kalitesi konusunda garanti verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.