Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kargo Dağılımı Gözetimi

Kargo Dağılımı Gözetimi

Hergün dünyanın her yerinde milyonlarca konteyner gemilere yükleniyor, taşınıyor ve boşaltılıyor. Her sevkiyat aslında belli bir tedarik zincirini temsil etmektedir. Her tedarik zinciri, içinde bulunan ürün grubunun belli özelliklerine göre farklı şekillerde gerçekleşmektedir. Bu ürünlerin kendine özgü taşıma kuralları veya yöntemleri olmaktadır. Hatta çeşitli nakliye modları arasında yüklerin aktarma yolu ile taşınması gerekebilir.

Kargo Dağılımı Gözetimi

İşletmelerin tesislerinde ürünler, güvenli ambalajlar, kutular veya paletler içinde, konteynerlere yüklenir ve kilitlenmiş ve mühürlenmiş bir şekilde sevkiyat başlar. Bu konteynerleri taşıyan gemiler, denizleri ve okyanusları aşarak, güvenli bir şekilde alıcına ulaştırılır.

Konteyner taşımacılığı ile dünyanın çeşitli yerlerine gönderilen malların yarısından fazlası, bugün denizyolu ile taşınmaktadır. Önemli bir kısmı ise TIR’lar vasıtası ile karayolu ile taşınmaktadır. Alıcı tarafından sipariş edildiği andan itibaren ürünlerin hazırlanıp alıcısına gönderilmesine kadar birçok süreç yaşanmaktadır. Bu süreçler içinde konteynerlerin gemiye yüklenmesi önemli bir adımdır. Bu süreçte geminin stabilitesini sağlamak ve konteynerleri belli bir disiplin içinde geminin güvertesine veya kapalı ambarlarına yerleştirmek uzmanlık gerektiren bir iştir.

Yetkili kuruluşlar kargo dağılımı konusunda iki yönlü hizmet vermektedir. Birincisi konteynerlerin işletmenin tesislerinde yüklenmesi sırasında kargo dağılımının efektif ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlamaktır. Bu aynı zamanda konteynerin her noktasında eşit ağırlık olmasını sağlamak bakımından da önemlidir. Bu şekilde konteyner içindeki kargonun sevkiyat sırasında zarar görmemesi sağlanmaktadır. İkincisi ise konteynerlerin gemiye yerleştirilmesi (istiflenmesi) çalışmalarını gözetmektir. Bu ise hem koteynerlerin kayarak devrilmesi ve düşmesi riskine karşı, hem de sevk ve idaresi açısından, geminin dengelenmesi için önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından gemi gözetim hizmetleri kapsamında kargo dağılımı gözetimi hizmetleri de verilmektedir. Bu sayede işletmeler, gemideki yükün güvenli ve eksiksiz bir şekilde taşındığından emin olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.