Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Gemi Boş Tank Gözetimi

Gemi Boş Tank Gözetimi

Denizyolu işletmeleri, deniz güvenliğini geliştirmek ve artan talepleri karşılamak amacı ile gemi gözetim teknikleri geliştirmek için daha fazla çaba sarf etmektedir. Yüksek yoğunluklu taşıma faaliyetlerinde veya özellikle açık denizlerde performans kalitesi daha az güvence altındadır. Bu bakımdan gemi gözetimleri bu sektörde büyük önem taşımaktadır. Gemi tanklarında yaşanan problemlerin ana nedenleri yetersiz gözetimden kaynaklanmaktadır.

Gemi Boş Tank Gözetimi

Gemi boş tank gözetimleri başlıca iki konuya odaklanmaktadır. Bunlardan birincisi tankların taban ve çeper kaplamalarının dökülmüş olması, paslanmanın ortaya çıkması ve boya ihtiyacı göstermesidir. Bu durumdaki tanklara yüklenecek akaryakıt, madeni yağlar, yenilenebilir yağlar veya kimyasal maddeler, bu paslanmadan ve kötü koşullardan etkilenebilir. İkincisi ise tankların yeterince temizlenmemiş olması ve bir önceki yükten kalıntılar ve bulaşıklar taşımasıdır. Bu tanklara yüklenecek yükün cinsi ne olursa olsun, mutlaka yağ, kir, toz ve benzeri fiziki olumsuzluklardan etkilenecektir.

Her iki durumda da sevkiyat sonrasında, boşalan tankların yetkili kuruluşlar tarafından kontrol edilmesi, kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için son derece önemlidir. Bu kontrol çalışmalarına tank kapakları da dahildir. Yukarıda bahsedilen pas, kir, bulaşık ve kalıntılar, tank kapkalarında da izlenebilir. Ama daha önemlisi kapak contaları eskimiş veya yıpranmış ise kapaklar ve vanalar doğru kapanmıyorsa, yükün dışarıya sızıntı yapma ihtimali yüksektir. Bu durumda yükün miktarında eksilme olacaktır.

Kuruluşumuz tarafından gemi gözetim hizmetleri kapsamında verilen gemi boş tankı gözetimi hizmetleri ile işletmelere, depolanan ürün güvenliği ve kalitesi konusunda garanti verilmektedir.

Kısaca boş tank gözetimleri ile yükleme öncesinde, tankların, belli bir yükü almak için temizlik dahil olmak üzere uygun durumda olup olmadığı araştırılmaktadır. Bu çalışmada işletmenin beklediği koşullara uygunluğu sağlamak için tanklara konulacak ürün numuneleri de alınmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.