Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ambar Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Ambar Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Yetkili kuruluşlar, son varış limanından önce deniz yolculuğu sırasında ambar kapaklarının hiçbir şekilde açılmadığını, herhangi bir kontaminasyon olmadığını ve herhangi bir kargo kaybının meydana gelmediğini kanıtlamak amacı ile ambar kapaklarını mühürlemekte ve bu durumu kanıtlayan bir belge düzenlemektedir. Aynı şekilde varış noktasında da ambar mühürleri yetkili kuruluş denetçileri huzurunda sökülmekte ve yol boyunca kapakların mühürlü kaldığını kanıtlamak üzere bir belge düzenlemektedir.

Ambar Mühürleme ve Mühür Açma Gözetimi

Ambar mühürleme işlemi, yükleme tamamlandıktan sonra gemide gerçekleştirilmektedir. Denetçiler, ambar kapakları ve rögar girişleri dahil olmak üzere tüm kargo ambar erişimlerinin kontrol edildiğini ve koruma altına alındığını tespit etmekte ve mühürlemektedir.

Mühürleme gözetimi çalışmaları, ambar kapakları ve menhol girişleri dahil tüm ambar erişimlerinin, kutu contaları veya kurşun tel contalar kullanarak kapatılması, kurşun tel contaların serileştirilmesi ve kaydedilmesi ve bu işlemler tamamlandıktan sonra tüm kapakların ve girişlerin mühürlendiğini gösteren bir belgenin düzenlenmesi çalışmalarını kapsamaktadır. Bu belge hem yetkili kuruluş tarafından hem de geminin kaptanı tarafından imzalanmaktadır.

Gemi ambarları ve ambar kapakları kontrol hizmetleri, geminin durumunun yükün yüklenmesi için uygun olmasını sağlamak için yapılmaktasır. Bu kontrol işleri, temizlik, kurutma, koku ve kapakların sızdırmazlık durumunu tespit etmeye yöneliktir.

Ambarların mühürlenmesi ile, yüklemeden önce geminin kargo ambar durumunun temiz olduğu, ambarda kir, koku, kargo artıkları ve yabancı madde bulunmadığı, ambar kapaklarının su geçirmez ve sevkiyat için güvenli olduğu, yüklenen sevkiyatta kayıp veya hasar risklerinin çok düşük olduğu ve potansiyel problemlerin öngörüldüğü kayıt altına alınmış olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından gemi gözetim hizmetleri kapsamında ambar mühürleme ve mühür açma gözetimi hizmetleri de verilmektedir. Bu sayede işletmeler, gemideki yükün güvenli ve eksiksiz bir şekilde taşındığından emin olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.