Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yükleme Gözetimi

Yükleme Gözetimi

Yükleme gözetimi, tüm sürecin kalitesini sağlamak için son adımdır. Bu denetimler ile işletmeler, yüklenen ürünlerin satınalma siparişi ile karşılaştırıldığından ve ürünlerin ambalajının ve konteynerlerin iyi durumda olduğundan emin olmaktadır. Yükleme gözetimi çalışmaları ile, aynı zamanda yüklemeden önce ürünlerin depolama koşulları ve yükleme zamanında hava koşulları da kontrol edilmektedir.

Yükleme Gözetimi

Yetkili kuruluşlar tarafından, işletmelerin gereksinimlerine uygun olarak, uluslararası standartlara göre sertifikalı modern ölçüm cihazları ile donatılmış nitelikli denetçiler ile, tüm yükleme süresi boyunca gözetim hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler, gemi ile taşımacılıkta, ultrasonik cihazlar kullanarak gemi ambar kapakları su geçirmezlik kontrollerini de kapsamaktadır. Yük ambarlarının uygunluğu, yükleme başlamadan önce görsel olarak doğrulanmakta ve ambarların yüzeyinde ve duvarlarında herhangi bir deniz suyu kalıntısı olmadığı tespit edilmektedir. Tahliye kanalları, kapaklar, menholler ve çapraz bağlantılar üzerindeki tüm contaların durumu da kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır.

Konteyner yükeleme, üretici firmanın deposunda veya nakliyecinin tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Yükleme sırasında herhangi bir sorunu tespit etmek için tüm süreç izlenmektedir. Bu gözetimlerde ürün ayrıntılarının doğru olduğundan ve gerçek sipariş miktarının konteynere güvenli bir şekilde yüklendiğinden emin olunmaktadır.

Konteyner yükeleme gözetimi sırasında, konteynere konulan ürünlere rastgele kalite kontrolü yapılmakta, mal miktarı ve ambalajın durumu incelenmekte, fiziksel hasarı, nemi, performansyonu ve varsa tuhaf kokuları değerlendirmek için konteyner kontrol edilmekte, konteyner mühür ve kayıt bilgileri kontrol edilmekte, konteynerin numarası ve varış zamanı kontrol edilmekte, yol hava koşulları takip edilmekte ve kırılma ve bozulmaları en aza indirmek ve alan kullanımını en üst düzeye çıkarmak için yükleme işlemleri takip edilmektedir.

Kısaca bir konteyner yükleme gözetiminin amacı, konteynere yüklenen ürünlerin doğru miktarda ve kalitede sipariş edilen ürünler olmasını sağlamaktır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, gözetim hizmetleri kapsamında, yükeleme gözetimi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.