Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Tekstil-Ayakkabı Gözetimleri

Tekstil-Ayakkabı Gözetimleri

Tekstil ürünleri için kalite güvence hizmetleri ve özelleştirilebilir kontrol listeleri, malzeme tedarikinden üretim faaliyetlerine, üretimin tamamlanmasından raflarda yerini almasına kadar tedarik zincirinin her aşamasında bu ürünlerin kalitesinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Yetkili kuruluşlar, karmaşık ve sürekli değişen uluslararası düzenlemeler çerçevesinde, ayakkabı üretimi dahil tekstil sektörünün her alanında bu hizmetleri vermektedir. Esasen bu hizmetler, şu sayılanları kapsayan güvenli ve kaliteli ürünlerin üretilmesinde önemli olmaktadır: hazır giyim ve konfeksiyon, kumaş, iç giyim, iç çamaşırı, ayakkabı, çanta, bavul, şapka, çocuk ve bebek giysileri, peluş ürünler, ev tekstili ürünleri, deri ürünleri ve giyim aksesuarları.

Tekstil-Ayakkabı Gözetimleri

Üretim hataları ve kusurlar, üretim faaliyetlerinin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabilir. Örneğin, boyama, kesme, dikiş, paketleme ve depolama gibi. Tekstil ürünlerinin, üretimin herhangi bir aşamasında fabrikadaki tüm özellikleri karşıladığını doğrulamak amacı ile başlıca şu test ve kontroller uygulanmaktadır: iplik testleri, elyaf testleri, yırtılma mukavameti, kopma mukavemeti, patlama mukavemeti, dikiş açılması, dikiş kayması, boncuklanma, kumaş kalınlığı, su geçirgenliği, hava geçirgenliği, su emicilik, leke tutmazlık, çıtçıt testleri, aksesuar kopma, yıkama haslığı, kuru temizleme haslığı, ışık haslığı, renk haslığı ve çok çeşitli yanmazlık testleri.

Tekstil gözetimleri, ürünlerde kalite sorunlarını kesinlikle azaltmaktadır.

Hazır giyim sektöründe, bitmiş ürün kalitesi kumaşın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. İşletme en son teknoloji ekipmanlarla çalışsa ve modern üretim yöntemlerini kullansa bile, kusurlu, performans göstermeyen veya uyumlu olmayan hammadde kullanılıyorsa, son ürün kalitesi bundan etkilenir. Tekstil sektöründe birçok işletme, üretim hattından geçen yetersiz hammaddeler yüzünden kalite sorunları yaşamaktadır. Geliştirme aşamasında kalite yönetimi, üretim sürecinin en önemli adımıdır. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak doğru ürünlerin üretilmesi, kalite risklerini yüzde 70’lere kadar düşürmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, gözetim hizmetleri kapsamında, tekstil-ayakkabı gözetimi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.