Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Plastik Ürünlerin Gözetimi

Plastik Ürünlerin Gözetimi

Plastikler ambalaj malzemelerinden otomotiv parçalarına, elektrikli ve elektronik cihazlardan ev aletlerine, hatta tekstil ürünlerine kadar sayısız üründe kullanılmaktadır. Bu plastiklerin çoğu, farklı dolgu maddeleri, katkı maddeleri ve polimer bileşiklerinden yapılmış karmaşık ve çok bileşenli sistemlerdir. Bu bileşenlerin uygun karışımlarda sistematik olarak seçilmesi, harmanlanması ve optimize edilmiş özelliklere sahip malzemeler elde edilmesi gerekmektedir. Bu sektörde de genel olarak düşük fiyata yüksek ürün kalitesi temel bir gereklilik olduğu için, güvenilir kalite kontrolleri yapmak bir zorunluluktur. Fazla atık yaratmadan sorunsuz bir üretim süreci için en önemli adım, hammaddelerin doğru seçilmesidir. Daha sonra, doğru özellikleri sağlamak için bitmiş plastik üründeki doğru bileşim kontrol edilmelidir.

Plastik Ürünlerin Gözetimi

Kaliteli ürünler üretmek için hammaddeden başlayarak üretim süreçlerini incelemek ve amaçlandıkları kullanım şekline göre bileşenlerin karmaşık yapısını doğru belirlemek gerekmektedir. Bu karışımlar katkı maddeleri, dolgu maddeleri, uyumlulaştırıcılar ve çeşitli yumuşaklık ve sertliğe sahip çoklu polimerlerin bir karışımıdır. Bu bileşenlerin sistematik seçimleri ve uygun karışımlar yapılması, optimize edilmiş özelliklere sahip malzemelerin üretilmesinde önemlidir.

Plastik ürünlerin gözetimi ve kalite kontrolü, yüksek kaliteli ürünler ve üretim zincirinde düşük fiyatı korumak için temel bir gerekliliktir. Uygun özellikleri garanti etmek için nihai plastik ürünlerin bileşiminin doğruluğu kontrol edilmelidir. Polimerlerin ve plastiklerin karakterizasyonu, malzemelerin performansını şu şekilde geliştirmektedir: kimyasal bileşimin kontrol edilmesi, moleküler yapının belirlenmesi ve özellik, tür ve performanslarının belirlenmesi.

Bu nedenlerle gelişmiş laboratuvarlarda farklı enstrümanlar kullanılarak kalite kontrol çalışmaları yapılmaktadır. Bu laboratuvarlarda sadece malzemelerin yapısal parametrelerindeki değişiklikler değil, katkıların erime geçişleri ve termal kararlılığı da analiz edilmekte ve malzeme kimliğini doğrulamak mümkün olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, gözetim hizmetleri kapsamında, plastik ürünlerin gözetimi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.