Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Elektrik ve Elektronik Ürünlerin Gözetimi

Elektrik ve Elektronik Ürünlerin Gözetimi

Akıllı telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda bulunan çiplerden, otomotiv, havacılık ve savunma sanayiinde kullanılan devrelere ve yarı iletkenlere kadar, elektronik firmalarının ürettiği ürünler ve bir araya getirdiği bileşenler, gittikçe hızlı hareket eden ve karmaşık hale gelen teknolojilerin merkezinde yer almaktadır. Bu dinamik piyasalarda elektrik ve elektronik üretici firmaları aynı zamanda artan küresel rekabet, en kaliteli ürünleri üretme ihtiyacı ve yüksek maliyetler ile mücadele etmek durumunda kalmaktadır. Bu güçlüklerin bir sonucu olarak işletmeler, proaktif olarak şu konularda aksiyon almak durumundadır: verimliliği en üst düzeye çıkarma, maliyetleri düşürme, atıkları ve hurdaları azaltma, sürekli iyileştirmelerle süreçleri optimize etme ve parça ve ürün izlenebilirliğini sağlama.

Elektrik ve Elektronik Ürünlerin Gözetimi

Tarafsız ve bağımsız hareket eden yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan elektrik ve elektronik ürünlerin gözetim hizmetleri, kalite kontrol problemlerinin erken tespit edilmesini sağlamaktadır. İşletme bu durumda sürecin başında kusurları gidermek ve uygunsuzlukları önlemek için harekete geçebilmektedir. Bu aynı zamanda hurda, yeniden işleme ve geri çağırma risklerini de azaltmaktadır. Üretim kalitesinin iyileşmesi, ürün kusurlarını ve çeşitliliğini azaltmakta ve sürekli iyileştirmeyi teşvik etmektedir.

Her yıl üretici firmalar, yüzlerce elektrikli ve elektronik eşyayı geri çağırmak zorunda kalmakta, bu durum ciddi itibar kayıplarına ve maddi zararlara neden olmaktadır. Bunun başlıca nedenleri aşırı ısınma, elektrik çarpması ve patlama gibi güvenlik ile ilgili problemlerdir. Gelişmiş laboratuvarlarda yapılan fiziksel ve mekanik testler, elektrikli ve elektronik ürünlerin, hedef pazar gerekliliklerini ve uluslararası güvenlik standartlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Marka imajını ve tüketici bağlılığını korumak için elektrik ve elektronik ürünlerin, tüketicilere sunulmadan önce mutlaka gözetimden geçirilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, gözetim hizmetleri kapsamında, elektrik ve elektronik ürünlerin gözetimi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.