Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Cam Ürünlerinin Gözetimi

Cam Ürünlerinin Gözetimi

Hangi sektörde olursa olsun kalite, yapılan işin merkezinde yer almaktadır. İşletmeler için, yüksek kalitede parça ve ekipman ile çalıştığından ve üretim yaptığından emin olmanın en iyi yolu, bunların kapsamlı bir şekilde incelenmesidir. Kalitede tutarlılık çok önemlidir. Üretimde doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar almak için, tutarlı üretim yapmak gerekmektedir. Düzenli aralıklarla yapılacak gözetimler, işletmenin ne derece tutarlı olduğunu ortaya koyabilir. Denetimler tutarsızlıklar gösteriyorsa, sürecin çok daha erken aşamalarında bunlar ele alınabilir. Nihayet kaliteli üretimin temel taşı güvenliktir. Üretim sürecinde yakalanan sorunlar esas olarak üretim tamamlandıktan sonra tespit edilen sorunlara göre daha düşük maliyetle giderilmektedir.

Cam Ürünlerinin Gözetimi

Dünyanın her yerinde bir ürünün talep görmesinde fiyatı kadar kalitesi de eşit derecede önemli kabul edilmektedir. Bir ürünün kalitesi düşükse, işletme bu ürünleri ne kadar rekabetçi bir şekilde fiyatlandırsa da müşteriler geri dönmemektedir. Artık işletmelerin kalite beklentilerini karşılayan ürünler üretme yeteneği önemli olmaktadır. Bu ise belli standartlara uymak, modern üretim teknikleri kullanmak ve üretim süreçlerini bu şekilde gözetim altında tutmakla olmaktadır.

Cam, yüzyıllardır insan yaşamının dayanak noktası olmuştur. Pencereler, takılar, bina cepheleri veya içme kapları, akla gelebilecek her şekil, boyut ve işlevsellikte cam üretimi yapılmaktadır. Cam üretiminde kalite kontrol süreci, işletmelerin, ürünlerini öngörülen spesifikasyonlara göre üretmelerine yardımcı olmaktadır.

Ürün özelliklerindeki sapmaları tanımlamak ve üretimin tutarlı olmasını sağlamak için üretim sırasında gözetimler yapılmaktadır. Bu gözetimler genelde üretimin yaklaşık yüzde 20’si tamamlandığı zaman gerçekleştirilir. Bu tür denetimler, atığı en aza indirmek ve maliyetli teslimat gecikmelerini önlemek için yararlıdır.

Sevkiyat öncesi gözetimlerde ise, üründen rastgele numuneler seçilerek kontrol edilmektedir. Ayrıca süreç sırasında önerilen herhangi bir iyileştirmenin sonuçları da bu sırada gözlemlenir. Keza sevkiyat öncesi gözetimlerde, ambalajın ve etiketlemenin kalitesi de kontrol edilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, gözetim hizmetleri kapsamında, cam ürünlerinin gözetimi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.