Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yüklemeye Uygunluk Gözetimi

Yüklemeye Uygunluk Gözetimi

Yüklemeye uygunluk gözetimleri, sözleşmede belirtilen malların, sevkiyat yerindeki yükleme ve ticaret koşullarına uygunluğunu sağlamak için kontrol edilmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu kontroller sırasında yükleme belgelerinin doğru ve geçerli olduğu incelenmekte, mallar nitelik ve miktar itibariyle kontrol edilmekte, ambalajlama ve etikeletleme kriterlerine uygun olup olmadığı araştırılmakta ve yükleme işlemleri sırasında malların hasar görüp görmediği tespit edilmektedir. Aynı zamanda yüklemeye uygunluk gözetimi, yükleme ve sevkiyat alanının temizliğinin kontrolünü de içermektedir.

Yüklemeye Uygunluk Gözetimi

Kuruluşumuz tarafından verilen yükleme uygunluk gözetimi hizmetleri, sadece konteyner yükleme işlemleri sırasında güvence sağlamakla sınırlı değildir. Aynı zamanda kalite ve güvenlik gerekliliklerinin karşılandığı ve doğru yük taşıma süreçlerine uyulduğu da doğrulanmaktadır. Kuruluşumuz denetçileri, hem yükleme sürecini denetlemekte hem de yükleme sürecini yakından izlemektedir. Bu süreçte malların kalitesi ve durumu, ambalajın kalitesi ve durumu, elleçleme prosedürlerine uyulması, taşımada kullanılan konteynerin güvenlik ve temizlik dahil durumu ve malların doğru şekilde yüklenmesi kontrol edilmekte ve tüm belgeler doğrulanmaktadır. Bu gözetim çalışmaları tamamlandığı zaman bir uygunluk belgesi ve inceleme raporu düzenlenmektedir.

Kısaca tüm yükleme süreci izlenmekte ve sevkiyattan önce siparişin eksiksiz ve güvenli bir şekilde yüklendiği kontrol edilmektedir. Bu kontroller, miktar, ürün çeşitliliği ve ambalajlama açısından gereksinimlere uygunluğu onaylamak için son fırsat olmaktadır. Genel olarak yüklemeye uygunluk gözetimi, işletmenin üretim tesislerinde yapılmaktadır. Yükleme denetimleri konteyner denetimi ile başlar. Konteyner iyi durumda ise ve malların tamamı ambalajlıysa yükleme denetimi devam eder. Bu denetimde doğru malların paketlendiği ve müşterinin talep ettiği tüm teknik özellikleri karşıladığı doğrulanır. Denetçiler, yüklemeyi belgeleyen bir inceleme raporu düzenlemeden önce, konteyneri mühürler. Bu şekilde alıcı, yüklemeye uygunluk gözetimi gerçekleştikten sonra mallara dışarıdan bir müdahale olup olmadığından emin olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.