Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Üretim Gözetimi

Demir Çelik Ürünleri Gözetimi

Üretim Gözetimi

Üretim gözetimi hizmetlerinin başlıca faydaları, üretim hızını onaylayarak gecikmiş sevkiyat riskini en aza indirmek ve kalite gereksinimine göre malzeme alımından sevkiyata kadar tüm üretim sürecini takip etmektir.

Üretim Gözetimi

Üretim gözetiminin temelini fabrika denetimleri oluşturmaktadır. Fabrika denetimi, fabrikanın üretim teknolojisi, ekipman, çevre, hammadde satın alma ve kalite kontrol süreçleri, nitelikleri, deneyimi ve çalışanların beceri seviyesi süreçlerini kapsamaktadır. Aynı zamanda önleyici bir kontrol planı geliştirmek için üretim sırasında ortaya çıkacak potansiyel problemler analiz edilmektedir. Fabrika denetimleri, üretim kapasitesi hakkında genel bilgi vermektedir.

Üretim gözetimi sırasında malzeme kontrollleri de yapılmaktadır. Üretim faaliyetlerinin başından itibaren malzeme ve diğer ekipmanın kullanılabilirliği kontrol edilmekte, malzeme ve ekipmanın renk, ebat ve tip gibi kalite özellikleri incelenmekte ve gerekirse laboratuvar testleri için numune alınmaktadır.

Üretim gözetimi sırasında üretim planını ve zamanlamasını izlemek için belli aralıklarla fabrika ziyaret edilmekte, kalite kontrol için yarı mamul ve mamul ürünler seçilmekte, üretim sırasında önemli problemler tespit edilmekte ve fabrikadan düzeltici eylemler uygulaması istenmektedir.

Üretimin tamamen bittiği, ürünlerin paketlendiği ve sevkiyata hazır duruma getirildiği noktada, bitmiş ürünler için sevkiyat öncesi muayene yapılmaktadır. Bu süreçte üretimi tamamlanmış ürünlerin müşteri gereksinimlerine tam olarak uygun olduğu onaylanmaktadır.

Kısaca kuruluşumuz tarafından verilen üretim gözetimi hizmetleri, daha büyük miktardaki gönderiler, sürekli üretime sahip ürün hatları ve zamanında gönderiler için işletmelere önemli bir avantaj sağlamaktadır. Üretim süreçleri izlenmekte ve normalde malın yüzde 10’luk bir kısmı tamamlandığı zaman üretim hattındaki ürünler, olası kusurlar açısından incelenmektedir. Üretimde herhangi bir sapma varsa tespit edilmekte ve düzeltici önlemler konusunda işletmeye tavsiyelerde bulunulmaktadır. Üretim döngüsünün tüm aşamaları takip edilmekte ve ayrıntılı bir şekilde raporlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.