Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Miktar ve Kalite Gözetimi

Miktar ve Kalite Gözetimi

İşletmelerin dış ticaret işlemlerinde maliyetlerin yükselmesi, taşıma kayıplarını en aza indirme gereksinimi doğurmuştur. Özellikle tankerler, boru hatları ve kıyıdaki tanklar arasındaki petrol kargolarının fiziksel hareketi sırasında oluşan kayıplar ve kontaminasyon, önemli maliyet yükü getiren durumlardır. Kuruluşumuz bu riskleri azaltmak için eğitimli bir kadroya sahiptir. Kuruluşumuz laboratuvarları, sadece petrol değil, her türlü yükün kalite kontrolleri ve miktar tespit çalışmalarını yapmak ve ürün kalitesinin sözleşme koşullarına uygunluğunu tespit etmek için uluslararası standartlara uygun ve tam donanımlıdır. Kuruluşumuz, kalite kontrol denetimleri ile, ürün kalitesini ve miktarını, önceden belirlenmiş spesifikasyonlara göre doğrulamaktadır.

Miktar ve Kalite Gözetimi

İşletmeler açısından kaliteli ürünleri zamanında piyasaya sunmak bir zorunluluk olmuştur. Eğer bu ürünler piyasada kabul görmek için kalite spesifikasyonlarını karşılamıyorsa, işletmeler için itibar kaybı, gönderilerin gecikmesi, malzemelerin boşa gitmesi ve ürünlerin geri çağrılma potansiyeli, birer risktir.

Kalite kontrol denetimleri esasen dört farklı süreçte yapılmaktadır: üretim öncesi denetimler, üretim sırasında denetimler, sınıflandırma denetimleri ve sevk öncesi denetimler. Ürün özellikleri, tedarikçi firma ile olan deneyim ve diğer faktörler, bunlardan herhangi biri veya hepsi için geçerli olabilir.

Üretim öncesi denetimler, hammadde ve bileşenlerin kalitesini belirlemeye yöneliktir. Üretim sırasında denetimler, ürünlerin kalite gereksinimlerini ve özelliklerini karşıladığını doğrulamak için yapılmaktadır. Sınıflandırma denetimleri, ambalajlama öncesi veya sonrası yapılan denetimlerdir. Ürünün genel görünümü, işçiliği, fonksiyonu ve güvenlik koşulları inlenmektedir. Sevk öncesi denetimler ise, üretim tamamlandıktan sonra sevk edilen malların, gereksinimlere göre üretildiğini doğrulamak için yapılmaktadır. En fazla talep edilen miktar ve kalite denetimi, sevk öncesi denetimlerdir.

Miktar ve kalite gözetimi kapsamında konteyner yükleme denetimleri de yapılmaktadır. Bu denetimlerde tüm yükleme süreci izlenmektedir. Sevkiyattan önce siparişin eksiksiz ve güvenli bir şekilde konteynere yüklendiği kontrol edilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.