Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Hasar Gözetimi

Demir Çelik Ürünleri Gözetimi

Hasar Gözetimi

Sevkiyat sırasında yük bir şekilde hasar gördüğü zaman, hasarın boyutlarını tahmin etmek ve ilgili taraflar için hasar ve kayıpların temel nedenini araştırmak için kuruluşumuz hasar gözetimi hizmetleri vermektedir. Herhangi bir tazminat talebinden önce bu gözetimin yapılması ve raporlanması gerekmektedir.

Hasar Gözetimi

Kargo hasarı gözetim hizmetlerinin ana işlevi şu şekilde sıralanabilir: hasar ve kayıp sebebinin araştırılması, gerçek hasar ve kayıp miktarının belirlenmesi, zararın tahmini değerinin hesaplanması, hasar raporunun düzenlenmesi, araştırmaya yönelik bilgi, belge ve fotoğrafların temin edilmesi, ortaya çıkan zarar riskini önlemek için yapılan öneriler ve mümkünse kurtarmaya yönelik çabalar.

Kuruluşumuz hasar gözetimi çalışmaları kapsamında, kargo hasar araştırma hizmetleri, kargo ve konteyner hasar kontrol hizmetleri ve kargo ve gemi kaza soruşturma hizmetleri vermektedir. Kuruluşumuzda görev yapan denetçiler, çoklu ve sürekli hasarlı kargo denetim hizmetlerini yıllardır vermektedir ve çok fazla deneyime sahiptir. Genel olarak hasar gözetimi hizmetleri, satıcı, alıcı, ithalatçı, ihracatçı, gemi sahibi, gemi teknik operatörü, proje sahibi, fabrika sahibi, gümrük ofisi, liman, P&I kuruluşu, sigortacı, mahkeme, avukat ve denetim şirketleri tarafından talep edilmektedir.

Hasar tespiti çalışmaları, sigorta şirketi ve yük sahibi adına hasar tespit hizmetlerini, yükteki fiziki hasarların tespit edilmesini, ambalaj özelliklerinin incelenmesini, yükün niteliklerinin incelenmesini, hasar nedeninin, boyutunun ve değerinin tespit edilmesini, ilgili tarafların hazırladığı belgelerin incelenmesini, hasarlı yükün değerlendirilmesini ve bir raporun düzenlenmesini kapsamaktadır.

Sigorta işlemleri açısından, poliçede yer alan risklerden birinin gerçekleşmesi ve hasar oluşması durumunda alıcı, hasarın öğrenildiği tarihten itibaren süresi içinde sigorta şirketine bildirimde bulunmak, hasarın büyümemesi için gerekli önlemleri almak ve hasar ile ilgili bilgi ve belgeleri sunmak zorundadır. Bu belgeler arasında, yetkili kuruluşlar tarafından düzenlenen hasar gözetimi raporu önemli yer tutmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.