Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Çelik Hurda Kalite Gözetimi

Çelik Hurda Kalite Gözetimi

Çelik hurda, tamamen geri dönüştürülebilir niteliktedir ve bu özelliği ile benzersizdir. Çelik hurda eritilebilir ve yeni çelik ürünlere dönüştürülebilir. Gelişmiş ülkelerde çelik hurdaya olan talep sürekli artmaktadır. Aslında, küresel çelik üretiminin yüzde 40’ını oluşturan hurda çelik sayesinde çelik, dünyanın en fazla geri dönüştürülmüş malzemesidir. Çelik şaşırtıcı metalurjik özelliklere sahiptir ve performansında bozulma olmadan sürekli olarak geri dönüştürülmesine imkan tanımaktadır.

Çelik Hurda Kalite Gözetimi

Çelik hurdalarının ana kaynakları otomobiller, inşaatlar ve sökülmüş gemilerdir. Çoğu hurda genellikle eritilip yeniden kullanılırken, sökme gemi hurdalarının büyük bir kısmı çelik fabrikaları tarafından inşaat sektöründe kullanılmak üzere yeniden çubuklar haline getirilmektedir. Genel olarak çelik hurdası kaynakları oldukça fazladır.

Bugün ülkemiz ile birlikte Güney Kore ve Hindistan, en fazla hurda çelik ithal eden ülkelerdir. Ülkemizde performans ve çevresel faydaları yakalamak için hurda optimizasyonuna önem verilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından geliştirilen çelik hurda yönetimi metodolojisi, hem ülkemiz koşullarına hem de müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu metodoloji, daha temiz ve daha yoğun hurda işlemek için daha az elektrik gerektirir. Bu ise işletmelere çevresel ve performans avantajları sağlar.

Çelik hurda kalitesini gösteren faktörler, hurdanın daha az cüruf bırakması, daha düşük karbondioksit emisyonuna sahip olması ve düşük enerji maliyeti sağlamasıdır. Ayrıca geri kazanım ve hurda çelik işleme sürecini teşvik ederek, hammadde kaynakları korunmuş olmaktadır.

Genel olarak çelik hurdası üç şekilde elde edilmektedir. Birincisi ev hurdasıdır. Bu hurda, çelik üretimi sırasında oluşan atıklardan oluşmaktadır. İkincisi endüstriyel hurdadır. Ev hurdası gibi, bu hurda da genelde tamamen geri dönüştürülebilmektedir. Üçüncüsü ise tüketim sonrası hurda veya eski hurdadır. Bu hurda, çelik içeren ürünler kullanım ömrünü tamamladıktan sonra toplanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.