Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İşyeri Hijyeni Gözetimi

İşyeri Hijyeni Gözetimi

Tüm çalışma ortamları, çalışanların ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliği bakımından hijyenik olmalıdır. İşyeri hijyeni, kişisel hijyen, çalışma alanı temizliği, tuvalet temizliği ve mutfak tesislerinin temizliği gibi unsurları içermektedir. Kısacası hijyen, sağlık ve temizliğe katkıda bulunan bir dizi uygulamadır. Kötü işyeri hijyeni, özellikle uygun atık yönetimi ve çalışma ortamlarının temiz ve kirden arındırılması gibi hususlara dikkat edilmezse sağlık ve güvenlik sorunlarına neden olabilir.

İşyeri Hijyeni Gözetimi

İşyerleri söz konusu olduğunda, hijyen ve temizlik son derece önemlidir. Çalışanları ve çalıştıkları ortamı, işletmeyi temsil etmede büyük rol oynamaktadır. İşletmeler, sadece iyi bir marka olmak için değil, aynı zamanda sağlık ve güvenlik bakımından da hijyenik olmak zorundadır. Bunu sağlamanın en iyi yolu, tüm çalışanların uyması gereken hijyen politikalarını tespit etmek ve uygulamaktır.

İşyeri hijyeni, işletmeye iyi bir görüntü vermesi, bakteri ve virüslerin yayılmasını durdurması ve en önemlisi çalışanların hastalıklardan korunması bakımından işetmelere avantajlar sağlamaktadır.

İşyeri jijyeni, sadece gıda ve kişisel ürünlerin işlenmesinde faaliyet gösteren işyerleri için değil, her sektörden tüm işyerleri için geçerlidir. Sağlam bir işyeri hijyeni politikası, çalışanların temiz bir çalışma ortamında faaliyetlerini sürdürmelerini sağlamanın en iyi yoludur. Doğal olarak her işletmede farklı hijyen gereksinimleri gerekemektedir. Bazı işletmeler daha fazla koruma gerektiren riskler taşımaktadır.

İşyerinde hijyen önemlidir, çünkü sağlıklı bir iş gücüne katkıda bulunur. Bu durumda çalışanlar daha az hastalık izni alacak ve işletmenin katlandığı maliyetler düşecektir. Hastalık izinlerinin KOBİ’lere yılda 20 bin Dolar’a mal olduğu hesaplanmıştır.

İşyeri hijyen denetimlerinde bakılan en önemli unsur, işletmede bir hijyen politikasının olup olmadığı ve uygulanıp uygulanmadığıdır.

Kuruluşumuz tarafından çalışma ortamı gözetim hizmetleri kapsamında iş hijyeni gözetimi hizmetleri de verilmektedir. Bu sayede işletmeler güvenilir ve sağlıklı çalışma ortamları yaratmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.