Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Hava Kirliliği Gözetimi

Hava Kirliliği Gözetimi

Çalışma alanlarında, solunum yollarını daha hassas hale getiren bir takım maddelere maruz kalmak mümkündür. Bunların bir kısmı astım gelişimine yol açabilen maddelerdir. Bazı işyerlerinde karşılaşılan diğer hava kirliliği riskleri arasında asbest lifleri, kaynak dumanları ve silika tozu bulunmaktadır. Silika tozu daha çok tuğla ve beton gibi malzemelerde bulunmaktadır. Kaynak ise, ince partikül maddeler ve toksik gazlar çıkaran yaygın bir endüstriyel işlemdir. Ayrıca çalışma ortamlarında uçucu organik bileşiklere de (VOC) maruz kalmak mümkündür.

Hava Kirliliği Gözetimi

Sağlılıklı ve güvende olmak için risklerin işletme yönetimi tarafından araştırılması, değerlendirilmesi ve uygun şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca çalışanları potansiyel olarak zararlı kirleticilerden korumak için yasal düzenlemeler çıkarılmıştır. İşletmeler, çalışanlara neyin zarar verebileceğini ve gerekirse bu riskleri nasıl kontrol etmeleri gerektiğini tanımlamak için bir risk değerlendirmesi yapmak zorundadır.

Günümüzde işletmeler, gizli hava kirliliği yüzünden hasta bina sendromundan kaçınmak için harekete geçmektedir. Çalışma alanlarındaki hava kirliliği, çalışanların sağlık ve refahını etkilemeye devam etmektedir. İşletmeler hasta bina sendromunun etkilerini sınırlamak için artık daha fazla sorumluluk almaktadır. Hasta bina sendromu, çalışanların, bir binada geçirilen zamanları ile bağlantılı görünen ve akut sağlık ve rahatsızlıklar izlenen bir durumdur.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre ofis çalışanlarının hemen hemen yüzde 70’i, çalışma ortamlarında kötü hava kalitesinin günlük üretkenlik ve çalışma konforu üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğuna inanmaktadır.

İşyerlerinde en fazla karşılaşılan hava kirleticileri, toz, halı elyafları, mantar sporları, temizlik ürünleri, fotokopi artıkları ve yapı malzemeleridir. Uzmanlara göre kapalı ortam gizli hava kirliliği, kesinlikle çalışanların sağlığı üzerinde uzun vadeli etkilere sahiptir.

Kuruluşumuz tarafından çalışma ortamı gözetim hizmetleri kapsamında hava kirliliği gözetimi hizmetleri de verilmektedir. Bu sayede işletmeler güvenilir ve sağlıklı çalışma ortamları yaratmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.