Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Havayolu Denetimleri

Havayolu Denetimleri

Havayolu taşımacılığı, havacılık sisteminin tam da merkezindedir. Tasarım, üretim, bakım ve onarım, havaalanı, yer hizmetleri, uçuş yönetimi, haberleşme ve hava trafiği gibi faaliyetlerin tamamı hava taşımacılığının güvenli ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi içindir. Sivil havacılık sistemini düzenleyen yetkili kuruluşların temel görevi, bu amaca yönelik düzenlemeleri hazırlamak ve uygulamanın denetlenmesini sağlamaktır.

Havayolu Denetimleri

Havayolu taşımacılığında, taşıma kapasitesi, maksimum kalkış ağırlığı ve menzil olarak daha fazla ve daha hızlı uçaklar kullanılmaktadır. Havayolu taşımacılığında kısa mesafeli uçuşlar da yapılmaktadır, ancak genelde hizmet sunulan alan oldukça geniştir.

Bağımsız ve tarafsız hizmet veren üçüncü taraf yetkili kuruluşlar, bu çalışmalarında öncelikle AS 9100 standardını esas almaktadır. Bu standart, havacılık ve uzay sektörü için geniş bir alanda kabul gören bir kalite ve risk yönetimi standardıdır. 1999 yılında Otomotiv Mühendisleri Derneği ve Avrupa Havacılık ve Uzay Endüstrileri Birliği tarafından yayınlanmıştır. Bu standardın uygulanması ile ürün ve hizmet hatalarından ortaya çıkan risklerin düşürülmesi, ölümcül iş kazalarının önüne geçilmesi ve risklerin azaltılması hedeflenmiştir.

AS 9000 standardının işletmelere kazandırdığı başlıca avantajlar şunlardır: ürün ve hizmetlerde olası riskleri ve ölümle sonuçlanan hata oranlarını düşürmek, etkin bir kalite yönetim sistemi sergilemek, tercih edilir bir tedarikçi firma olmak, müşterilerin güvenini kazanmak ve sürekli iyileşme sağlayarak uluslararası gelişme fırsatları yakalamak. Bu standardı uygulayan firmalar, isterlerse bir risk değerlendirme sürecinden sonra uygun görülürse AS 9100 belgesi alabilirler.

Söz konusu standart, sivil ve askeri havacılık sektöründe, gereklilikleri oldukça ayrıntılı bir şekilde karşılamak için hükümler içermektedir. Bu nedenle üretici ve tedarikçi firmaların, düzenleyici kuruluşların ve havacılık sektöründeki müşterilerin gereksinimlerini karşılayacak yapıdadır.

Kuruluşumuz tarafından, taşımacılık denetimleri kapsamında, havayolu denetimleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.